Görüş Bildir
Haberler
Lice ve Hani'de Sokağa Çıkma Yasağı

Lice ve Hani'de Sokağa Çıkma Yasağı

Onedio Medya
15.10.2015 - 18:01
İçeriğin Devamı Aşağıda

Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerinin 21 mahallesinde bugün saat 17.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği, Lice ile Hani ilçesinin dağlık ve ormanlık alanında faaliyet yürüten PKK'ya yönelik operasyon düzenleneceğini bildirirken, iki ilçedeki toplam 21 mahallede bugün saat 17.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı.

Operasyon düzenlenecek

Valilik, PKK mensuplarına yönelik Hani ilçesinin Yukarı Turalı Mahallesi, Şabek Komu, Damlatepe Mahallesi ile Lice'de Birlik, Şenlik, Akçapınar ve Tuzlaköy Mahalleleri arasında kalan bölgede operasyon düzenleneceğini açıkladı. 

Açıklamada şöyle denildi:

İkinci duyuruya kadar devam edecek

'Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde (Hani İlçesi; Yukarı Turalı Mahallesi, Akçayurt Mah., Kaledibi Mah., Başaklı Mah., Taşburun Mah., Güzelce Mah., Karapilyar Mah., Aşağıturalı Mah., Damlatepe Mah., Çay Mah., Horsel Mah., Mezartarlası Mah., Sıraevler Mah., Karapilyari Mah. ile Lice İlçesi; Elmadere Mah., Boyluca Mah., Ayaz Mah., Akçapınar Mah., Şenlik Mah., Tuzlaköy Mah., Birlik Mah., Şakan Mah.) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 15 Ekim 2015 Perşembe günü saat 17.00' dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelere giriş ve çıkışlar ile sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.'

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
12
7
4
2
1
0