Görüş Bildir
Haberler
Leyla Aydemir Davasında Şoke Eden Ses Kaydı: Duyulursa Beni Öldürürler

Leyla Aydemir Davasında Şoke Eden Ses Kaydı: Duyulursa Beni Öldürürler

Batuhan
28.05.2021 - 11:51

Ağrı'da 2018 yılında kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in öldürülmesiyle ilgili dava, yeniden görülmeye başlandı. Duruşmada Leyla Aydemir'in anne ve babasının avukatı Erdoğan Tunç, eline geçen ses kaydını paylaştı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan amca Yusuf Aydemir ile beraatine hükmedilen 6 sanığın yargılamalarına yeniden başlandı.

Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tahliye edilen maktulün amcası sanık Yusuf Aydemir ile tutuksuz sanıklar Y.A, B.D, H.D, M. Aydemir, M.A. Aydemir ve A.A, katıldı. Maktul Leyla Aydemir'in annesi Şükran Aydemir ve babası Nihat Aydemir ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada Leyla Aydemir’in anne ve babasının avukatı Erdoğan Tunç eline geçen ses kaydında, Leyla Aydemir’in kaybolduğu süre zarfında iddiaya göre arama çalışması yapan AFAD ekiplerinin kilerde Leyla’nın sesini duyduğunu ancak amca Yusuf Aydemir’in AFAD çalışanına ‘ses etme duyulursa beni öldürürler’ dediğini söyledi.

"Yusuf Aydemir’in AFAD çalışanına ses etme duyulursa beni öldürürler"

"Yusuf Aydemir’in AFAD çalışanına ses etme duyulursa beni öldürürler"

Tunç, şunları ifade etti: “Elimize gelen ses kaydında arama kurtarma çalışmalarında AFAD çalışanları kendi aralarında konuşurken esmer birinden şüpheleniyoruz diyorlar. Yapılan değerlendirmede AFAD çalışanın kilerde Leyla’nın sesini duyduğunu bunun üzerine amca Yusuf Aydemir’in AFAD çalışanına ses etme duyulursa beni öldürürler. Bunu üzerine AFAD ekibinden kişi ses etmiyor. Biz Leyla'nın avukatı olarak bilgilerin teşhis edilmesini mahkemeden talep ediyoruz.”

Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Leyla Aydemir davasında Avukat Erdoğan Tunç, o süre içerisinde arama kurtarma çalışmalarına katılan tüm AFAD ekibinin tanık olarak dinlenmesini talep etti. Mahkemeye delil olarak sunulan ses kaydı celse arası mahkeme başkanı tarafından dinlenecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
73
60
22
6
5
5
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gökçe Begüm

Doğrumu anladım afad çalışanı sesi duyuyor ve sesin olduğu yere gitmeyip sıçtığımın amcasının sözünümü dinliyor?

favilla favilla

İnşallah doğru değildir bu da doğru ise kime güveneceğiz Allah kahretsin her kurumun mu çivisi çıktı ya

S

İçim ağrıdı