Lenovo'nun Yeni Akıllı Telefonu 46 Gün Pil Ömrü Vadediyor

 > -
Lenovo'nun Yeni Akıllı Telefonu 46 Gün Pil Ömrü Vadediyor

Kuşkusuz akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri olan pil problemi, Lenovo ‘nun piyasaya süreceği yeni bir akıllı telefon modeliyle tarihe karışabilir.

Gizmo China ‘nın detaylarını paylaştığı P70T kod adlı model, gücünü 4000 mAh kapasiteli pilinden alıyor. iPhone 6’da 1860 mAh değerinde bir pil olduğunu düşünürsek söz konusu telefonun pil açısından ne denli iddialı olduğunu anlamak mümkün. Ayrıca telefonun tek özelliği yüksek pil kapasitesi değil. Sunduğu pil tasarruf özellikleri de pil ömrünün uzun olmasını sağlayan etkenlerden biri. Örneğin telefonun ekranını kapandığında çalışmayan uygulamaların kapatılması, pilin daha uzun süre dayanabilmesi açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Bu ve bunun gibi birçok tasarruf özelliğinin P70T modelinde karşımıza çıkması bekleniyor. Tüm bu önlemler ile birlikte telefonun pilinin 46 gün dayanabileceği iddia ediliyor.

5 inçlik 720p ekrana sahip olacağı söylenen telefonun 8,9 milimetre inceliğinde geleceği belirtiliyor. Dört çekirdekli işlemci ile performans konusunda da iddialı görünen P70T isimli modelde 1 GB RAM bulunacağı dile getiriliyor. Çıkarılabilir pile sahip olan bu akıllı telefonun toplam pil ömrünü iki katına çıkarmak böylece mümkün oluyor.

Teoride pil süresi oldukça iyi görünse de pratikte neler olabileceğini kestirmek güç. Özellikle günümüz uygulamalarının yüksek donanım ihtiyacı olduğunu göz önüne aldığımızda ve 3000 mAh pile sahip telefonların 2 günü güçlükle tamamlayabildiğini düşündüğümüzde 46 gün pil süresi hayal olabilir. Yine de Lenovo’nun telefonla ilgili yapacağı duyuruyu beklemekte fayda var.

LOG

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akıllı telefonAppleLenovo
Görüş Bildir