Kylie Jenner'dan Yeni Instagram Kampanyası: #IAmMoreThan

-

Kim Kardashian'ın en küçük kız kardeşi, Instagram'ın en büyük fenomenlerinden biri olan Kylie Jenner, yeni bir sosyal medya kampanyasına öncülük ediyor.

Ben Daha Fazlasıyım

#IAmMoreThan; yani Ben daha Fazlasıyım kampanyası, Kylie Jenner'ın sosyal medyadaki gücünü iyi anlamda kullanmasına aracı oluyor. Küçükken okulda alaylara maruz kalan Kylie Jenner, takipçilerinin kendileri hakkında pozitif düşünmeleri ve gelecekleri hakkında yüreklenmeleri için 6 gün boyunca 6 farklı insanın hikayesini kendi Instagram hesabında paylaştı. Her ne kadar 6. günde bu kampanyanın sonuna gelinmiş olsa da, hashtag kullanıcılar arasında yayılmaya devam ediyor ve insanlar kendi hikayelerini paylaşmayı sürdürüyor.

1. Gün: Renee DuShane

Kampanyanın ilk ismi, 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Renee DuShane oldu. Yüz kemiklerinin gelişiminde genetik bir bozukluk olan Pfieffer Sendromu'yla doğan genç kız; doğar doğmaz beyninin gelişebilmesi için bir ameliyat olmak zorunda kalmış. Çevresinde çok akıllı olarak görülse de, tüm okul hayatı boyunca görüntüsü yüzünden küçük düşürülen Renee; üniversiteye başladığı zaman Tumblr'ı keşfetmiş. Burada kendisine benzeyen pozitif insanları gören Renee, kendisi de görüntüsünden utanmamak konusunda cesaretlenmiş. Kötü yorumlara karşı kendini zor tutsa da, kendine bir arkadaş grubu edinmeyi başarmış. Yeni yaptırdığı dövmesinde "Sevmek, daima nefret etmekten daha iyi bir yoldur" yazıyor. Renee "Ben bana yazılan kötü yorumlardan daha fazlasıyım" diyor.

2. Gün: Erica Schenk

İkinci günün ismi Erica Schenk. 14 yaşından beri büyük beden modelliği yapan Erica, önemli dergilere kapak olunca sosyal medyada büyük ilgi görmüş. Kilolarına rağmen kendisiyle barışık olarak, zayıflığın kural olduğu bir sektörde başarılı olması birçok kişiye ilham vermiş. "En iyi arkadaşının kendin olduğunu unutma" diyen Erica, "Ben vücudumdan daha fazlasıyım" diyor.

3. Gün: Jacob ve Anthony

2.5 yıldır çok yakın arkadaş olan Jacob ve Anthony'i farklı kılan şey Anthony'nin eşcinsel olması. Jacob kız arkadaşından ayrıldığı bir dönemde Anthony ile tanışmış, onun sevecen davranışları sayesinde kısa sürede onu kabullenmiş ve ona destek olmuş. Okul balosuna birlikte giden ikili, televizyon şovlarına dahi konu olmuş. Kolay kolay şahit olmadığımız bu yakın dostluğun tarafları; "Biz cinsiyetimizden daha fazlasıyız" diyor.

4 Gün: Lizzie Velasquez

"Dünyanın En Çirkin Kadını" videosu ile tanınan Lizzie, şu an 26 yaşında. Video, o 17 yaşındayken biri tarafından Youtube'a yüklenmiş ve şu ana kadar 4 milyon kez izlenmiş. Dünya üzerinde bilinen 10 kişinin sahip olduğu, çok çok nadir bir hastalık nedeniyle bu şekilde görünen genç kadın; hiçbir zaman 30 kilonun üzerine çıkamıyor. Bunun nedeni de vücudunun yağ depolamaması. Onu gören herkes korkunç şeyler söylediği için anksiyete bozukluğu yaşayan Lizzie; hayata bağlı olmaktan vazgeçmemiş. Hayatı hakkında bir de belgesel çekilen Lizzie Velasquez, "Bana taktıkları isimden daha fazlasıyım" diyor.

5. Gün: Gigi Crouch

13 yaşındaki Gigi, nedeni bilinmeyen gençlik skolyozu hastası; yani omurgası normal kıvrımda değil. Yıllarca bir destekle yaşayan genç kız, bu durumdan kurtulmak için bale eğitimi almaya başlamış. Azmi ile bu hastalığı alt eden Gigi, plastik aparatlı bir giysiden oluşan desteği yıllarca günde 18 saat giymek zorunda kalmış. Bu hastalığın bale için bir avantaj olabileceğini keşfeden Gigi, eğitimden sonra profesyonel bir baş dansçı olmayı başarmış. Kendisi gibi olan insanlarla internet üzerinden sürekli irtibat halinde olan genç kız, "Ben hastalığımdan daha fazlasıyım" diyor.

6. Gün: Em Ford

Eski manken ve makyaj bloggerı Em Ford, ergenliğinde bile sivilce problemi yaşamamış. Ancak 2014'ün sonunda yüzü ağrılı sivilcelerle dolmuş. Instagram'da makyajsız fotoğraflarını paylaşarak tanınan Em, 100.000'e yakın olumsuz yorum alınca, bu yorumlardan bir video hazırlamış ve video 15 milyon kez izlenmiş. Nasıl görünüyorsa insanların ona öyle davrandığını fark eden Em, doğal görüntüsünü paylaşmaktan çekinmiyor. "Ben sivilcelerimden daha fazlasıyım" diyor.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ya işte insanların en büyük sorunu birinin gerçekten nasıl biri olduğunu bilmeden onu yargılamak.Yok "Kylie götü kalkık,Kylie makyaj güzeli,Kylie ablası sayesinde bu kadar popüler".Anca konuşursunuz zaten,o kız gibi olabilmek için vermediğiniz şey kalmazdı be.Sadece tipi için demiyorum,insanlığı için diyorum.

potterheadd

bunları okurken anlayışla karşılayan insanlar başka bir gün karşısına çıktığında eleştirmeyi biliyor. Günümüzde arkadaşlıklar bile dış görünüşe göre seçilmeye başlandı, kendi çevremde gördüğümden diyorum, zaten bu popülerlik ve kezbanlık durumlarının çıkışında insanların dış görünüşle yargılaması vardır.

erkenbosalangarson

aksine kezbanlık dediğimiz olay kişinin içinde bitiyor. dış görünüşe göre kezban demiyor kimse

potterheadd

tabi senin dediğin gibi insanın davranışıyla ilgilide var ama dış görünüşünden dolayı kezban diyende var belki sen denk gelmemişsindir

erkenbosalangarson

onlar olayı bilmiyorlar :D

potterheadd

doğrudur

blackcat

normalde bundan nefret ediyorum ama yine iyi bir şey çıkmış bundan şaşırdım doğrusu :D:D:D:D:D:d:D:SD:FD

hazal-venus

#5 skolyoz bende de var :/ bende artı olarak kifozda var tabii :/

miss-simpson

bu kızdan böyle bir şey beklemezdim aferin favladım

potterheadd

demek ki o kızda senin düşündüğünden fazlası

miss-simpson

haklısın :D

Görüş Bildir