Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kutsal Şehir Kudüs'ün Yaklaşık 4 Milyon TL'ye Satılan Tarihi Fotoğrafları

-

Kutsal Şehir Kudüs, Siyon Dağı'ndan  Mescid-i Aksa'ya birçok kutsal mekana ev sahipliği yapıyor. Üç semavi din için de çok önemli olan ve kutsal sayılan şehrin tarihi fotoğrafları geçtiğimiz günlerde 960.000 Pound'a yani yaklaşık olarak 4.000.000 Türk Lirası'na satıldı.

1. Koleksiyonun tamamı siyah beyaz tarihi fotoğraflardan oluşuyor.

2. Toplamda 1000 fotoğraflık bir seri.

3. Tamamı 19. YY'da çekilmiş fotoğrafların en eskisi 1840 yılına kadar uzanıyor.

4. Müzayede şirketinden alınan bilgiye göre bu koleksiyon 25 yılda oluşturulmuş.

5. Aslında koleksiyonun değerinin 300.000 Pound olduğunu açıklayan uzmanlar sıkı bir pazarlık sonucu fiyatın bu seviyelere ulaştığını söylüyor.

6. Tüm bu sıkı pazarlığa rağmen müzayede toplamda 5-10 dakika arası sürmüş.

7. Fotoğraf koleksiyonunu isminin açıklanmasını istemeyen iki kişi telefon bağlantısıyla satın almış.

8. Aslında sadece Kudüs'le sınırlı olmayan koleksiyon, bugünkü İsrail'in Taberiye Gölü gibi birçok bölgesinden fotoğrafları içinde barındırıyor.

9. En önemli özelliği ise bu bölgelerin neredeyse hepsinin çekilen ilk fotoğrafları olması.

10. Fotoğrafların ana teması ise genel olarak Bedeviler, ibadet eden müslümanlar, camiler ve akıl almaz derecede güzellikteki manzaralardan oluşuyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bitengri7

Yahudi bi milyarder almıştır, böbreğimi basarım.

welder

antropoloji ve tarih uzmanları için bol malzeme var bu resimlerde.

efe.aksay.9

Ulan şehri sattılar sandım amk

basingse

Editörün başlığı düzenlemesi gerek "Kutsal şehir Kudüs'ün yaklaşık 4 milyon tl'ye satılan tarihi fotoğrafları."

canberk-besirik

Bazı geri zekalılar gelmiş yine hala Müslümanlığı kötülüyor Kuran-ı Kerim'i açıp okumamış insanlar burada laf atmasınlar Kuran'da zorlama yoktur Kuran size kapanabilirsiniz diyor yani ayrıca Kuran-ı Kerim'i kötülemeye çalışan çok insan var daha bilimin sonradan bulduğu şeyleri Kuran-ı Kerim önceden söylemiş siz hala Kuran yalan filan diyin birde bazı ateistlerin saygı duyun deyipte Müslümanları dandik yapması ayrı ironi hem saygı bekliyorsun hem laf atıyorsun. ve ayrıca Birde İsrail Konusuna gelirsek Her ne kadar Müslüman olsamda her ne kadar İsrail'in Müslümanlara yaptığı şiddetti ayıplasamda İsrail çok başarılı kaliteli bir devlet çok ama çok az insana rağmen dünyayı yönetecek zekaya sahipler.

Görüş Bildir