Kuşun Kanadını Kurtarırken Kendisi Kanatsız Kaldı: 17 Yaşındaki Çoban Ramazan Taşdemir'in Elleri Kesildi...

 > 
1.2bPAYLAŞIM

Ağrı'nın Diyadin İlçesi'ne bağlı Günbuldu Köyü'nde, 9 Ekim günü elektrik teline kanadı takılan kuşu kurtarmak isterken, akıma kapılan çoban 17 yaşındaki Ramazan Taşdemir'in elleri kesildi. Elleri, hastanede 3 saatlik ameliyatla dirsek altından kesilen çobanın annesi Fatma Taşdemir, "Yavrum, kolsuz, kanatsız kaldı" dedi.

DHA'da yer alan habere göre, 9 Ekim Pazartesi günü Ağrı'nın Diyadin İlçesi'ne bağlı Günbuldu Köyü'nde çobanlık yapan Ramazan Taşdemir elektrik tellerine takılan bir kuşu fark edip ve onu kurtarmak için direğe tırmanmıştı. Taşdemir kuşu kurtardı fakat o sırada elektrik akımına kapılarak 1.5 saat telde asılı kaldı.

Elektrik Tellerine Takılan Kuşu Kurtarırken Akıma Kapıldı: 17 Yaşındaki Genç Çobanın İki Eli Kesilecek... - onedio.com
Elektrik Tellerine Takılan Kuşu Kurtarırken Akıma Kapıldı: 17 Yaşındaki Genç Çobanın İki Eli Kesilecek... - onedio.com

'Yapacak başka bir şey kalmamıştı ve ameliyatla her iki elini de dirsek altından kesmek zorunda kaldık'

Taşdemir, dün saat 13.00'te ameliyata alındı. Anne Fatma ve baba Mehmet Taşdemir ile çobanın kardeşleri ve akrabaları, ameliyathane önünde, gözyaşları içinde bekledi. Yaklaşık 4 saat süren ameliyat sonrası Taşdemir'in üçüncü derece yanık elleri, dirsek altından kesildi. Yanık Servisi Bölümü Sorumlusu Opr. Dr. Mehmet Öztürk, "Her iki el de çok kötü durumdaydı. Genç yaşta sakat kalmaması için çok uğraş verdik; ama yapacak başka bir şey kalmamıştı ve ameliyatla her iki elini de dirsek altından kesmek zorunda kaldık" dedi.

'Çobanlıkta son günüydü. İstanbul'a gidecekti; ama olmadı'

Ameliyathane önünde oğlunu bekleyen 5 çocuk annesi Taşdemir, "Yavrum, kolsuz, kanatsız kaldı" diyerek, üzüntüsünü dile getirdi. Oğlunun bugüne kadar bir karıncayı bile incitmediğini söyleyen Taşdemir, "Çobanlıkta son günüydü. İstanbul'a gidecekti; ama olmadı. Kuşun, elektrik teline takılan kanadını kurtarırken, kendisi kolsuz, kanatsız kaldı. Ölene kadar ben, kendisine kol kanat olurum; ama onu zor bir yaşam bekliyor" diye konuştu.

'Bu şekilde yaşamaya devam etmesi için elimizden geleni yapacağız'

Çok üzgün ve çaresiz olduğunu söyleyen 53 yaşındaki baba Taşdemir ise "Hastanedeki tüm doktorlar, oğlum için seferber oldu; ama kurtaramadılar. Oğlumun yaraları, çok derindi. Kemiği bile yanmıştı. Artık bu şekilde yaşamaya çalışması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Ramazan Taşdemir için hayırseverler harekete geçti

Taşdemir’e protez kol takılması için yurt içinden ve dışından birçok kişi aileyi telefonla arayarak bilgi aldı.

Yetkililer ise Ramazan Taşdemir’e protez el takılabilmesi için en az bir ay zaman geçmesi gerektiğini belirtti.

Sosyal medyadan da Ramazan Taşdemir'e yardım çağrıları yapılıyor...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir