Görüş Bildir
Haberler
Kuşadası'nda 2 Plaj Kirlilik Yüzünden Kapatıldı

Kuşadası'nda 2 Plaj Kirlilik Yüzünden Kapatıldı

Onedio Medya
07.08.2015 - 21:18
İçeriğin Devamı Aşağıda

Aydın Büyükşehir Belediyesi Altyapı Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü'nün Kuşadası'nda bulunan üç terfi istasyonunda yaşanan arıza nedeniyle pis suların denize karıştığının tespit edilmesi üzerine 2 plaj vatandaşlara kapatıldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne bağlı Kuşadası'ndaki 3 terfi istasyonunda meydana gelen arıza sonucu denize pis su akmaya başlaması nedeniyle, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Grup Sitesi ve Ömer Tatil Köyü yakınındaki 2 plajdan denize girişi yasaklandı.

2 plajda denize girmek yasaklandı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların ihbarı üzerine deniz suyu numunesi alarak inceleme yaptı. Yetkililer, değerlerin yüksek çıkması üzerine, Grup Sitesi ve Ömer Tatil Köyü yakınındaki 2 plajdan denize girişi yasakladı.

Aydın Valiliği'nce ASKİ, Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Belediyesi'ne gönderilen yazılarda, vatandaşların belirtilen noktalardan denize girmesinin önlenmesi istendi. Bunun üzerine zabıta ekiplerince şeritle çevrilen plajlardan denize giriş engellendi.

Konuyla ilgili hiçbir makam açıklama yapmazken, vatandaşlar ASKİ’yi onarımda yavaş hareket ettiği gerekçesiyle eleştirdi. 

Grup Sitesi sakinlerinden Erhan Metin Güney, ilk kez böyle bir olayla karşılaştıklarını belirterek, “Denize akan lağım suları nedeniyle denize girmemiz yasaklandı. Zabıta ekipleri sahili şeritlerle kapatırken, görevliler yerli ve yabancı turistlerin denize girmelerini engelliyor. Yabancı dil bilmeyen görevliler, neden denize girilmemesi gerektiğini öğrenmek isteyen turistlere akan pis suyu göstererek izah etmeye çalıştılar. Bu durum Kuşadası turizmi için hiç iyi olmadı. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin, ASKİ’nin bir an önce bu konuya müdahale ederek çözmesini bekliyoruz. Üç gün oldu hiçbir gelişme yok” dedi. 

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
1
0
0
0
0