Kültür, Emek, Cumhuriyet: Anadolu'da Çekilmiş Daha Önce Görmediğiniz 19 Kare

 > -
Abone ol

Twitter'da My Anatolia hesabından paylaşılmış, onlarca yıl öncesine ait fotoğraflar...

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tbn57

Çağdaşlığın ve ileri medeniyet seviyesinin vazgeçilmez göstergesi olan kısa etek, 19 mayıs gösterilerinde yerini bulmuş. Eskiden amma çağdaş ve kalkınmış bir ülkeymişiz.

massacre-pro

Madende çok gelişmişiz gerçekten...

ipek98

Güzel hesap takip edilmeli

streetkedisi

#16 Eskişehir Alman Konsolosluğu mu???Gar-istasyon olmasın o??Alman askerleri ve Eskişehirdeki demiryolları binası diyor çünkü

ahmetcan.oral.5

Avusturya bayrağı asılı gibi geldi.

streetkedisi

Bayrak evet olabilir, fotoğraf siyah beyaz ve ayırıcı özellik açık renk ortada , Fransız hatta belki İtalyan'da olabilir o yüzden .Resimde Alman askerleri yazıyor o kesinde, bayrak Alman değil

ynsemrebagiban

eski okul fotoğraflarına bakıyorumda hepsinde öğrencilere sanat aşılanıyor.Şimdi imam hatiplerde tüm çocukların beyinlerini , düşünme yetilerini çürütüyolar.

_orca_

Köy enstitüsünü kapat, mal beyinler üret

ozgur-can3

bir fotografla anladin mi sanat asilandigini

nebusimdi

Balıkçılık öğretiyormuş. Hatta, balık ağı tamir etmeyi daha doğrusu. Tabii, büyük sanat ona bakarsan. Balık ağından ne Von Gogh'lar, ne Beethoven'lar çıkıyor bilemezsin.

ynsemrebagiban

Sadece bu galeride resimlerden bahsetmiyorum dingiller..genel olarak o döneme bakınca açık ve net sanata verilen önem gözüküyor.

nebusimdi

Dingil, aks, manifolt başlığı falan, bunlar hoş şeyler değil tabii. Genel olarak.

nebusimdi

Niye beğenmim, sayelerinde dünya devleti olduk, bize yan bakan mı var şu alemde. Ayıp ettin. Bu arada balıkçılığımız hala yerlerde sürünüyor, o kadar kusur kadı kızında da olur artık, diyecek bir şey yok. Koskoca Evropa üniversitatları bizim köy liselerini tez ediyorlarmış üstelik, daha ne diyebiliriz. Uzaya çıkmıştık sayelerinde. Mars'a neyim uydu göndermişidik. Bundan iyisi Şam'da kayısı. Beğenmez olur muyum hiç, süper ultra beğeniyorum. Da, buralarda mezun olanların anılarından başka yazdıkları bir şey yok ortalıkta henüz. Bekliyoruz, bir eser verirler herhal. Al imam hatipleri, vur köy enstitütlerine, ortaya bir şey çıkarsa senin olsun.

nebusimdi

Kendi devirlerinde bal tutan parmak onlara aitti, şimdi imam hatipler. Farkı, bizim yorganı kim götürüyor, o değişiyor sadece. Bizim yorgan her halükarda gidiyor da, sosyal demokratlar mı götürüyor, imam hatipliler mi, mesele burda. Yoksa, gideceği kesin.

nebusimdi

Sorgulayan çok yönlü "düşünen" bu elemanlar CHP'ye eleman yetiştirmekten boş vakit bulup uzaya uydu gönderdiler de imam hatipler ne zaman geri getirdi bu uyduları bilemedim ben.

ahmetcan.oral.5

En azından insanlara bir meslek ediniyordu o köy okullarında. Şimdinin imam hatipleri gibi bilinçli olarak boş nesiller yetiştirilmiyordu.

Görüş Bildir