Görüş Bildir

Kubrick'in 'Napolyon' Hayali Sonunda Gerçekleşiyor

Anasayfa > Gündem

Usta yönetmen Stanley Kubrick'ın hayatındaki en önemi tutkularından biri olan fakat bir türlü hayata geçiremediği Napolyon filmini, True Dedective'nin yönetmeni Cary Fukunaga ekranlara taşımaya hazırlanıyor. Uzun süre 'Çekilmemiş En İyi Film' olarak anılan proje 6 saatlik bir mini dizi olarak HBO ekranlarında yayınlanacak.

Sinema dünyasının gerçekleşmeyen projesi olan Fransız asker ve devlet adamı Napolyon'un hayatı sonunda ekranlara taşınıyor.

Stanley Kubrıck en büyük hayallerinden biri olan Napolyon filmi için uzun yıllar çeşitli ülkelerde araştırmalar yürütüp binlerce döküman biriktirmesine karşın bu filmi hayata geçirememişti. Kubrick, senaryosunu da yazığı filmin başrolünde Jack Nicholson'u oynatmayı düşünmüştü.

Yarım kalan bu projeyi 'True Dedective' filminin yönetmeni Cary Fukunaga'nın hayata geçireceği söylendi. Söylentinin kaynağı ise Kubrick'in üvey kardeşi ve aynı zamanda yapımcısı olan Jan Harlan.

6 saatlik mini dizi halinde yayınlanacak

6 saatlik mini dizi halinde yayınlanacak

Fransız asker ve devlet adamı Napolyon Bonapart

6 saatlik mini dizi halinde HBO ekranlarında yayınlanması beklenen filmin senaryosunu David Leland tamamlayacak. Filmin ne zaman yayınlanacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Kubrick’in çalışmaları yıllar sonra yazar Alison Castle tarafından “Napoleon: The Gratest Movie Never Made” (Napolyon: Yapılamamış En Büyük Film) adıyla yayınlanmıştı.

The Independent

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
97
20
6
5
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
cumhur albaş

dünya bir ülke olsa başkenti istanbul olurdu sözünü de bi bölümde söyleyin bayrakları asalım amk :D

Ewok The Hutt

büyük ihtimalle devrim'in üzerine yoğunlaşırlar.

Vertenyan

Bu habere bi süt içilir.

görüncek adam

Bu habere bi bira açarım(Evde bu var ).