Kraliçeyi Tanıyalım: Lana Del Rey Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 20 Bilgi

-

Lana Del Rey kraliçemiz, geçtiğimiz günlerde 30 yaşına girdi. 

Dünya genelinde milyonlarca hayranı var. Muhteşem müziği ve sıradışı karakteriyle genç yaşında böylesine başarılı olması bir tesadüf değil aslında! 

İşte son zamanların en beğenilen kadın şarkıcısı hakkında kıyıda köşede kalmış bilgiler...

1. Asıl ismi Lizzy Grant. Tüm şarkılarını kendisi yazıyor. Lana Del Rey karakterini oluşturmadan önce bir albüm yapmıştı, fakat tutmadı. Önce Lizzy Grant evresine bir göz atalım.

Lana Del Rey, "low life" denen, Türkçe'ye en kaba tabiriyle "varoş" olarak çevrilebilecek bir kavramı müziğinin ve yarattığı karakterinin önemli bir öğesi olarak kullansa da aslında oldukça seçkin bir aileden geliyor.

Çocukluğu Connecticut'ta geçmiş. Yani İstanbul'un Etiler'ine denk gelen, elit bir çevrede... Babası ise oldukça zengin biri.

2. Yaptığı müziğin, kendi görüntüsü sebebiyle değer görmediğini anladığında sağlam image-maker'lar tutarak ekranlarda gördüğümüz Lana Del Rey karakterine kavuşmaya karar verdi.

Dolgun dudaklar, kocaman gözler... Ye kürküm ye misali, Lana Del Rey'in muhteşem müziği nihayet yeni imajıyla değer görmeye başladı.

3. Kendisi her ne kadar "Yüzümde estetik yok, o kadar fakirdim ki estetik ameliyata verecek param yoktu" dese de; eski fotoğrafları bunu yalanlıyor.

Ayrıca babası da zengin biri. Yani Lana Del Rey ya da Lizzy Grant hayatı boyunca hiç para sıkıntısı çekmedi.

Bunların hepsi imajının bir parçası!

4. Lana Del Rey olarak yeni imajıyla ilk kez sahneye çıktığında, yakın arkadaşı Juliette Lewis onu tanıyamadı ve "Kim bu kadın, 12 yaşındaymış gibi şarkı söylüyor?!" diye tweet attı!

Böyle de sağlam bir değişim geçirmişti anlayacağınız. Juliette ve Lana sonradan bu duruma sadece gülüp geçtiler. Şimdi hala araları iyi.

5. "Hayatım boyunca hep bir gangster olmak istedim. Gangster olmak benim için Amerika'nın başkanı olmaktan bile daha harika bir şey!"

Lana'nın böyle bir "suçlu" fetişi var. Bunu görmek şarkılarında da zor değil. Babasının prensesi olarak, ulaşamadığı fakat hep özendiği bu yaşam tarzını şarkıları ve klipleri aracılığıyla yaşıyor.

6. Adını sır gibi sakladığı, ölmüş bir sevgilisi var. Söylediğine göre, tüm şarkılarını tek bir insana yazmış, o da malum kişiymiş!

Muhtemelen bir gangster olduğu tahmin ediliyor...

7. 2012'de bir derginin "En Güzel Yüz" listesine seçildi ve ilk 10'a girdi. Nasıl girmesin?!

8. "Tanrı'nın önüne çıktığımda, içimde hiçbir yetenek olmasın istiyorum. 'Verdiği yeteneğin her damlasını kullandım' diyeceğim."

Çok hırslı ve çalışkan biri anlayacağınız!

9. "Genç ölmek çok romantik, umarım ben de genç yaşta ölürüm" açıklaması başına büyük iş açtı. Pek çok kişinin tepkisine maruz kaldı.

Lakin Lana Del Rey her ne kadar uyuşturucu ve ölüm temalı şarkılar yazsa da, gayet disiplinli bir hayat yaşıyor. Kısacası, kullandığı bu tema "sadece lafta"! Ki öyle olsun zaten...

10. Adele, Lana Del Rey'in en büyük hayranlarından biri. Bir ödül gecesinde onu ilk kez gördüğünde tepkisini göstermekten çekinmemişti!

"Bu kadına adeta takıntılıyım. Şarkı sözleri inanılmaz, kendisi ise büyüleyici" açıklamasında da bulundu.

Resmen devlerin aşkı!

11. "İstediğiniz hayatı yaşayan birini bulun, o hayatı nasıl elde ettiklerini öğrenin. Kitaplar okuyun, rol modellerinizi akıllıca seçin ve onların yaptıklarını yapın."

Gençlere de bu şekilde tavsiye veriyor. Kendisinin kimleri örnek aldığını sorarsanız: Jim Morrison ve Nancy Sinatra.

12. Amerikan kültürünü tek bir bünyede topladığı bir konsept yarattığı için Donald Trump'ı desteklediği söylentileri çıktı. Bunları kesinlikle yalanladı.

Hatta söylentilere göre Donald TrumpTwitter'dan bile engellemiş.

Silahlar, coca cola, Amerikan bayrağı; tüm bu öğeleri sadece şarkılarında ve kliplerinde bıraktığını da buradan anlayabilirsiniz.

13. Hayranlarına karşı çok, çok kibar! Her konserde ve konser çıkışında hayranlarıyla özel olarak ilgileniyor.

14. Hatta bazen kendisine atılan tweet'lere cevap bile veriyor.

15. Kötü yorumlara da küfür ederek cevap vermekten de çekinmiyor. Böyle de bir serseri işte...

16. Geçmişiyle ilgili çelişkili ifadeleri çok, çok fazla!

"Ünlü olabilmek için pek çok plak şirketinin sahibiyle yattım, hiçbiri yardımcı olmadı." dedi. Sonradan ise "Bir plak şirketinin patronuyla 7 yıl ilişki yaşadım." açıklamasını yaptı. 

Bu açıklamaları yaptığında 27 yaşındaydı ve başka bir müzisyenle açıkça aşk yaşıyordu. Ayrıca geçmişinde sürekli bahsettiği "gangster" sevgililer de vardı. 

Hiçbiri birbiriyle örtüşmeyen bu açıklamalarla kafayı yaktırdı. Kısacası, Lana Del Rey, verdiği röportajlarda dahi yarattığı karakterin dışına çıkmamaya çalışıyor.

17. "Bu kadar ucuz görünmek ne kadar pahalıya geliyor, tahmin edemezsiniz!"

Amerikan "trailer trash" görüntüsünü bile klas bir şekilde sunabilmesi için image maker'lara döktüğü paranın haddi hesabı yok...

18. Ölen bir sevgiliden bahsettiği düşünülen Dark Paradise şarkısını büyükannesine yazdı.

19. Aile ilişkileri çok sıkı. Tıpkı kendisi gibi fıstık bir kız kardeşi var; aynı zamanda onun fotoğrafçılığını da yapıyor.

Hemen hemen her projede beraber çalışıyorlar.

20. Kim ne derse desin; ister gerçek olsun, ister sahte... Onun çok başarılı ve müziğinin muazzam olduğu aşikar. Dünyamıza renk kattığı için teşekkür ediyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sedanur-yoongi

summertime sadnessi ölen bir arkadaşı için yapmış

ayse-bahcali

lolitayı kime yazdı acaba

ilhamperisinintozu

Şarkıları güzel ama kadın baştan ayağa fake. Böyle olunca saygı duyamıyorum, bu da benim fikrim.

guz-s.

Gelmişinin, geçmişinin veya estetiğin canı cehenneme. Kadın mükemmel, ses muazzam yaşam haz... En kadın ♡...

bahar.arslan

Kadın gibi kadın... Resmen sesi sarhoş ediyor.

Görüş Bildir