KPSS Önlisans Tercihleri Ne Zaman?

0PAYLAŞIM

KPSS önlisans sonuçlarının açıklanmasından sonra şimdi gözler KPSS önlisans tercihlerinin yapılacağı tarihlere çevrildi. Peki, KPSS önlisans tercihleri ne zaman yapılacak? Merak edilen tüm detaylar haberimizde...

KPSS önlisans sonuçları açıklandı. Şimdi sıra tercih kılavuzunda. ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuz içerisinde lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için Tercih Kılavuzunun hazırlanacağı duyuruldu. İşte KPSS ön lisans tercihleri ile ilgili detaylar

KPSS tercihlerinin yapılacağı tarih ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS ön lisans kılavuzu içerisinde yer alan bilgiler şu şekilde:

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılacak olan KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra B Grubu Kadrolar için ÖSYM tarafından Tercih Kılavuzu hazırlanacaktır. Bu Kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait B Grubu Kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır. Tercihlerin hangi tarihlerde ve nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

B Grubu Kadrolara Yerleştirme

Adaylar, ÖSYM tarafından B Grubu Kadrolara; puanları, tercihleri ve kadro sayıları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirilecektir. Yerleştirme işlemleri ile ilgili esaslar Tercih Kılavuzunda yer alacaktır. Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması hâlinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

B Grubu Kadrolara Atanma

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın ilan edilmiş kadrolara doğrudan atanacaklardır. Ancak atama için öngörülen koşullara uymayan veya gerekli belgeleri süresi içinde getiremeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Aşağıdaki Haber İlginizi Çekebilir

KPSS SONUÇ SORGULAMA: ÖSYM, KPSS Önlisans Sonuçlarını Erişime Açtı - onedio.com
KPSS SONUÇ SORGULAMA: ÖSYM, KPSS Önlisans Sonuçlarını Erişime Açtı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir