ÖSYM Sonuç Sayfası: KPSS Önlisans Sonuçları Belli Oldu!

0PAYLAŞIM

İki yıllık üniversite mezunlarına memur olma yolunu açan KPSS önlisans sonuçları, ÖSYM’nin sayfasından erişime açıldı.  İnternet sayfasında ilan edilen sonuçların adaylara tebliğ hükmünde olduğu duyuruldu. Yüzlerce önlisans mezununun girdiği KPSS önlisans sınav sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ya da haberimizden görüntüleyebilirsiniz...

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları açıklandı. Adayların KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekiyor.

KPSS Sınav Sonuçları Nasıl Sorgulanır?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

KPSS Önlisans Sınav Sonuçları Sorgulama Sayfası

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir