Koronavirüs Sebebiyle Yakınlarını Kaybedenlerden Cenaze ve Defin İşlemleriyle İlgili Can Yakan Detaylar

8.1bPAYLAŞIM

Kimse yakınlarının acısıyla böyle sınanmasın inşallah...

Koronavirüs salgını dünyada ve ülkemizde gün geçtikçe daha da ciddi boyutlara ulaşıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın en son verdiği bilgilere göre şu an 59 can kaybımız var.

Geçtiğimiz hafta otoyollarda toplu olarak taşınan bu tabutlar hepimizi biraz daha kötü hisettirdi.

Koronavirüsün bizi ölümle ne kadar yaklaştırdığını fark ettik. Bu fotoğraflar sosyal medyada epey bir dolaştı...

Ve maalesef yavaş yavaş yakınlarını Koronavirüs sebebiyle kaybedenlerden cenaze ile ilgili detaylar da öğrenmeye başladık.

Koronavirüs haritası, dünyadaki durumun ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını gösteriyor. Nasıl olacak bilmiyoruz ama mümkün olduğunca evden çıkmayın, sosyal mesafe ve kişisel hijyen kurallarına kesinlikle uyun. Umuyoruz ki bu sayılar ülkemizde daha da fazla artmasın...

 • 11 Mart —  1 vak'a

 • 13 Mart — 5 vak'a

 • 14 Mart — 6 vak'a

 • 15 Mart — 18 vak'a

 • 16 Mart — 47 vak'a

 • 17 Mart — 98 vak'a / 1 can kaybı

 • 18 Mart — 191 vak'a / 2 can kaybı

 • 19 Mart — 359 vak'a / 4 can kaybı

 • 20 Mart — 670 vak'a / 9 can kaybı

 • 21 Mart — 947 vak'a / 21 can kaybı

 • 22 Mart — 1.236 vak'a / 30 can kaybı

 • 23 Mart — 1529 vak'a / 37 can kaybı

 • 24 Mart — 1872 vak'a/ 44 can kaybı

 • 25 Mart — 2.433 vak'a / 59 can kaybı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Ölmek istemiyorum..

siradan_biri

İnsanın daha düne kadar kanlı canlı gördüğü kişinin zamanla gözünün önünde erimesi, o haldeyken kendisine yaklaşamaman ne kadar kötü bir şey. Daha çok tedbir daha fazla önlem almalıyız.

gokberk-kara

daha önce de insanlar ölüyodu şimdi mi aklınıza geldi bunlar sizlere biraz korku biraz kaos pompalayınca işte böyle oluyosunuz yazık çok yazık

olu-ozanlar-derneginde-ki-olu

Bu virüs gömüldükten sonra bile etkisini kaybetmiyorsa, hepimiz gidiciyiz demektşr.

jey

Alakasi yok. Sadece vakalar çok fazla olduğu için, cenaze araçlarını en kısa sürede meşgul edecek yerlere defnediliyor. Alınan önlemler de biraz fazla abartı ki bilinmezlik söz konusu, birazda cenazede yakın teması önlemek adına.

naya33

5 kişi gülme emojisine tıklamış. nesi komik acaba. yarın öbür gün bir yakınını kaybettiğinde katıla katıla gülersiniz artık...

memduh-basgan

Belki ağlama emojisi sanmıştır boş yapma.

gokberk-kara

tatava yapma dünyada günde 500 binden fazla insan ölüyor yok niye gülmüşler daha önce ölümün ne oldugunu bilmiyor muydun ?

Gizli Kullanıcı

bu benim yorumumdu sdsh

tanidikgelenyabanci

valla bu pisliğin biyolojik savaş olma ihtimali %100. Hangi kahpe bu kadar insana bu korkuyu yaşatabilir? Bunun vebalini hiç düşünmez mi? Düşünüyor insan... Meğer normal hayat ne de güzelmiş. İnsan hayat akışının bundan sonra ne olacağını düşünmekten çok, markete gittiğimde acaba eve virüs getirir miyim diye korkuyor. Kim bunun sebebiyse kendi ülkesini kurtaramasın bu pislikten inşallah!

tanidikgelenyabanci

küresel açıdan da düşünmek lazım tabii.. bu durumu en güzel özetleyen yazı okudum dün:”Savaşlar durdu, çocuklar ölmüyor artık. Şimdi hangi sabun temizler vicdanlarınızı?”

gokberk-kara

ilk defa çok nadir de olsa doğru bir yorum dahasıda var sadece virüsün öldürğü insan sayısına bakın ? Dünyayı ölümle tehdit etmeye başladılar bu sefer herkesi zengini fakiri herkesi ve şimdi birden bire dün gezen israf eden bencil insanlık müstesvesi bugün sosyal duyarlılık kasmayha başladı dünyada milyonşlarca cocuk sadece su ihtiyacı yüzünden öldü ölüm böyle bir şey iste insan kadar gevşek bir yaratık dünyada hiç bir zaman varolmayacak

Görüş Bildir