Görüş Bildir
Haberler
Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Kimler Koronavirüs Aşı Randevusu Alabilir?

Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır? Kimler Koronavirüs Aşı Randevusu Alabilir?

Türkiye’de koronavirüs aşılama çalışmaları devam ediyor. Öncelikle sağlık çalışanları aşılanırken, sonrasında ise yaş gruplarına göre aşı randevusu verilmeye başlandı. 65 yaş üstünde bulunan vatandaşların aşılaması biterken, 60-65 yaş arasındaki vatandaşlar koronavirüs aşı randevusu almaya başladı. Peki, koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? e-Devlet koronavirüs aşısı randevusu alma ekranı…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

e-Devlet Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

e-Devlet Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanlığı’nın uygulaması olan e-Nabız üzerinden geçmiş bütün sağlık kayıtlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Aşı randevularının da e-Nabız üzerinden verilmeye başlanmasıyla birlikte e-Nabzı giriş sayfası sosyal medyada en çok aratılan konuların başında gelir oldu.

E-Nabız sistemine e-Devlet şifresiyle giriş yapmak mümkün. enabiz.gov.tr sayfasına girdikten sonra ‘e-Devlet ile giriş’ kısmından sisteme ulaşabilirsiniz.

Sayfada bulunan ‘COVİD-19 aşı durumu sorgulama’ sayfası üzerinden aşı randevusu alabilirsiniz.

Aşı randevuları, bakanlığın belirlediği öncelik sırasına göre veriliyor. Eğer öncelik sıralamasında değilseniz koronavirüsü aşı randevusu alamazsınız. Daha sonra tekrar denemeniz gerekmekte.

E-DEVLET AŞI RANDEVUSU ALMA EKRANI

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS Üzerinden Koronavirüs Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Koronavirüs aşı randevusu almak için önelikle MHRS adresine girmeniz gerekiyor. Sağ üst kısımda bulunan ‘Randevu Al’ seçeneğine tıkladığınızda T.C kimlik numarası ve şifre ile birlikte aile hekimizini seçip, aşı randevusunu alabilirsiniz.

MHRS AŞI RANDEVUSU AL

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın