Görüş Bildir
Haberler
Koreli Turistler Şikayetçi Oldu, Ülkü Ocakları ‘Saldırı Yok’ Dedi

Koreli Turistler Şikayetçi Oldu, Ülkü Ocakları ‘Saldırı Yok’ Dedi

ATKN
05.07.2015 - 22:58
İçeriğin Devamı Aşağıda

İstanbul Emniyeti, Sultanahmet'te Koreli turist kafilesine saldıran kişilerin yakalanması için soruşturma başlattı.

Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin kimlik bilgilerinin belirlenmesine yönelik çalışma sürerken 2 Koreli turistin de polis merkezinde ifade verip şikayetçi olduğu, soruşturmanın ‘mala zarar verme’ ve ‘hakaret’ suçlarının işlendiği iddiasıyla sürdüğü öğrenildi.

Ülkü Ocakları tarafından dün yapılan yürüyüş sonrasında bazı kişiler, Sultanahmet’te Koreli turist kafilesine sözlü ve fiile saldırıda bulunmuştu. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin  Koreli turist kafilesini Çinli grup zannederek saldırdıkları iddia edilmişti.

Koreli turistler şikayetçi oldu

Polis kaynaklarından edinilen bilgiye göre, olay sonrası  1’i kadın 2 Koreli turist ifadelerine başvurulmak üzere Sirkeci Polis Merkezi Amirliği’ne götürüldü. Polis merkezinde tercüman eşliğinde ifadeleri alınan turistlerin  şikayetçi oldukları, bu şikayet sonrası soruşturmanın ‘mala zarar verme’ ve ‘hakaret’ suçlarının işlendiği iddiasıyla sürdüğü öğrenildi.

Polis yetkilileri, Koreli turistlere yapılan saldırıyla ilgili çevrede bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldığını, henüz kimlikleri tespit edilemeyen saldırganları yakalamak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Ülkü Ocakları: Böyle çirkin bir olay asla yaşanmamıştır

Ülkü Ocakları: Böyle çirkin bir olay asla yaşanmamıştır

Öte yandan olayla ilgili olarak Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Koreli turist kafilesine yönelik bir saldırının olmadığı belirtilerek; “Ne Koreli ne de başka bir turist kafilesi saldırıya uğramıştır. İddia edildiği gibi böyle çirkin bir olay asla yaşanmamıştır” denildi. Yaşanan olayın, emniyet güçleriyle yaşandığının belirtildiği açıklamanın sonuç bölümünde ise şöyle denildi, “Değerli kamuoyunun bilmesini isteriz ki; Hangi milletten ve dinden olursa olsun her kişinin mal ve can güvenliği ülkücülerin namusuna emanettir. İster Çinli olsun, ister farklı bir milletin mensubu bir turiste yapılmış olsun herhangi bir saldırı asla kabul edilemez”

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Evren Overclocked

şu amk cahil beş para etmez tek derdi din iman olan ama aslında din ile zerre ilgisi olmayan şerefsizlerin yaşadığı ülkeden bi kaçamadık gitti

ağzına sağlık,durum aynen böyle.

Doğukan Polat

zaten koreli turistlerin başka işi yok. sizin sikik ülkü ocağınızı (ocağınız batsın) şikayet edecek. tabi amk anadolu çomarları

yeniçeri

yemin ediyorum gerizekalı bunlar