Görüş Bildir
Haberler
Konut Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat: TOKİ Konut Başvuruları Başladı

Konut Sahibi Olmak İsteyenler Dikkat: TOKİ Konut Başvuruları Başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bazı şehirlerde uygun fiyattan konut satışına devam ediyor.  Döviz kurunun son zamanlardaki büyük yükselişi karşısında konut gelir ve giderlerinin amansız yükselişi kiracılar için hayatı zorlaştırsa da; TOKİ, Türkiye genelinde 13 ilde toplam bin 310 konutu, dar ve orta gelirli vatandaşlar için 117 bin liradan başlayan fiyatlarla düşük taksit ve uzun vadelerle kuralı satışa sunuluyor. Peki TOKİ Konut başvurusu başladı mı, nasıl başvuru yapılır? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bazı şehirlerde uygun fiyattan konut satışı için başvuruları başlattı. Buna göre normal şartlarda maddi durumu konut almaya elverişli olmayan vatandaşlar TOKİ üzerinden ev sahibi olabilecekler.

TOKİ Konut Başvuruları Başladı mı?

TOKİ Konut Başvuruları Başladı mı?

Kuralı satışlar ile yapılacak olan TOKİ başvuruları ile vatandaşlar yüzde 10, 12, 15, 20, 25 peşinat ve 96, 108, 120, 180 ve 240 ay vade ile ev sahibi olabilecekler. TOKİ başvuruları 10 Aralık tarihine kadar gerçekleşecek.

Türkiye genelinde 13 ilde toplam bin 310 konut dar ve orta gelirli vatandaşlar için 117 bin liradan başlayan fiyatlarla düşük taksit ve uzun vadelerle kuralı satışa sunuluyor. 2+1 ile 3+1 dairelerin olduğu konutların fiyatları 117 bin liradan taksitler ise 393 liradan başlıyor. 13 ildeki kuralı satışlara başvurular bugün 'Bitlis Beşminare Projesi' ile başladı.

Başvurular Halkbank ve Ziraat Bankası’nın şubeleri aracılığıyla her il için tarihler değişmekle birlikte 10 Aralık’a kadar kabul edilecek.

TOKİ Başvuru Şartları Neler?

TOKİ Başvuru Şartları Neler?
  • Konutlara başvuru yapacak vatandaşların 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olması gerekiyor.

  • Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine Türkiye sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması şartları aranıyor.

  • Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir; birden fazla başvuru yapılması durumunda başvurular geçersiz sayılacaktır.

Detaylı bilgi ve TOKİ Konutları haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın