Görüş Bildir
Haberler
'Komünist Manifesto' Yine Çok Satıyor

'Komünist Manifesto' Yine Çok Satıyor

Onedio Medya
06.03.2015 - 21:10
İçeriğin Devamı Aşağıda

Marx ve Engels'in yazdığı, dünya tarihinin en önemli siyasi yazılarından olan manifesto, Penguin Readers'ın 'Küçük Siyah Klasikler' serisinde bir haftada 70 bin 545 kopya sattı. İkinci baskı 100 binlik çıkacak

Guardian'da yer alan habere göre, Penguin Reader Yayınevi'nin 80. yılı dolayısıyla çıkardığı, klasiklerin son derece düşük fiyatlara satıldığı 'Küçük Siyah Klasikler' serisinin satışlarında dikkat çeken bir liste ortaya çıktı. Şimdiye kadar 80 bin kopya satan seride, Karl Marx ve Friedrich Engels'in kaleme aldığı 1848 tarihli 'Komünist Manifesto'nun satış rakamı bir haftada yükselişe geçti.

'Küçük Siyah Klasikler' serisini geçtiğimiz hafta yayımlayan yayınevi, Nielsen BookScan'dan aldığı sonuçları da web sitesinde yayınladı. Bu sonuçlara göre, 'Komünist Manifesto' bir haftada 70 bin 545 kopya sattı. Penguin Reader Yayınevi, bu satış rakamının ardından 100 binlik baskıya geçildiğini duyurdu. 'Komünist Manifesto', İncil'den sonra en fazla dilde çevrilen yayın olarak dünyada hâlâ en çok satılan kitaplardan biri. Listenin ilk 10 sırasında ise bu eserin yanında 'Sokrates'in Savunması' ve Tolstoy'un 'İnsan Ne ile Yaşar?' kitapları dikkat çekiyor.

Kaynak: http://www.milliyetsanat.com/haberler...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın