Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Komünist Başkan: Mahalle Baskısı Fazla, Bir Sonraki Dönem Beni Koymayın Diyeceğim

 > 
53PAYLAŞIM

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde düzenlenen söyleşiye katılan Tunceli'nin Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Türkiye Komünist Parti'li (TKP) Fatih Mehmet Maçoğlu, "Özgürlüğüm baskılandı, mahalle baskısı çok fazla. Onun için bir sonraki dönem yoldaşlar ne diyor bilmiyorum ama onlardan rica edeceğim ne olur beni koymayın diyeceğim" dedi.

Anadolu Üniversitesi Düşünce ve Hukuk Kulübü öğrencileri tarafında düzenlenen 'Yerel Yönetimler' konulu söyleşiye konuşmacı olarak Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu katıldı.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu, ilçelerinde organik üretim yaptıklarını, bunu önümüzdeki yıllarda da sürdüreceklerini söyledi. Maçoğlu şöyle konuştu:

"Sosyalist siyaseti savunan, ya da kafasındakini, düşündüğünü kuramsal açıdan sokakta yansıtmaya çalışan bir belediye başkanı ya da halk meclisinin altında çalışan bir belediyenin memuru olmak gerçekten de çok büyük mutluluk verici. Bugün onlarca yıldır komünizme ya da sosyalizme öcü olarak bakanlar, ya da öyle inandıranlılar açık, kapalı, düşüncesi sağ ya da herhangi bir yerde kendisini ifade edenler Ovacık ile ilgili bir konuşma olduğunda ya da bir görüşme olduğunda yüzü gülmeye başlıyor. Demek ki sol sosyalist siyaset cephesi güçleniyor. Biz politik bir halk örgütlüğü için uğraşıyoruz. Bunu yaparken programımız dahilinde bu halkın kendisini üretimden yönetime koyduğu bir yerel yönetim, devrimci yerel yönetim programını örgütlüyoruz. Söz, yetki, karar halka programını örgütlemeye çalışıyoruz. Sıkıntılarla beraber geldiğimiz aşama iyi."

'Bir sonraki dönem beni koymayın diyeceğim'

Konuşmasının ardından öğrenciler Başkan Maçoğlu'na çeşitli sorular yöneltti. Maçoğlu tek tek aldığı sorulara toplu olarak yanıt vererek şunları söyledi:

"Bu yıl Ovacık'ta 11 ailenin saman ihtiyacını karşıladık, 78 öğrenciye burs verebilecek duruma geldik. Ben bir programı önemsiyorum. Programın uygulanmasına inanan biriyim. Program neyse bu programı uygularız. Benim dışımda başka bir yoldaşım da gelse o programı uygular. Ben özgürlüğüme çok düşkün biriyim. Ki özgürlüğüm baskılandı, mahalle baskısı çok fazla. Onun için bir sonraki dönem yoldaşlar ne diyor bilmiyorum ama onlardan rica edeceğim ne olur beni koymayın diyeceğim."

DHA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir