Görüş Bildir
Haberler
Koca: 'Nüfusun Üç Katı Kadar Aşı Anlaşması İmzaladık'

Koca: 'Nüfusun Üç Katı Kadar Aşı Anlaşması İmzaladık'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada nüfusun üç katı kadar aşı anlaşmasının imzalandığını belirtti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Ramazan Bayramı öncesi son Bilim Kurulu toplantısın yaptıklarını ifade eden Koca, 'Alınan tedbir ve kısıtlamaların etkisini birlikte değerlendirdik. Bugün fedakarlık göstererek ertelediğimiz günlerimiz bizim ve sevdiklerimizin hayatlarını korumak için yapılmış yatırımlardır' dedi.

"Vaka sayılarında önemli düşüş var"

"Vaka sayılarında önemli düşüş var"

Vaka sayılarında önemli derecede düşüş yaşandığını kaydeden Koca, '10 gün gecikmeli olarak bu düşüş doğrudan hastaneye yatışlarda da hissedilmeye başlandı. Şu günlerde ise ağır hasta ve vefat sayılarında da tedbirlerin etkisini göstereceğini öngörüyoruz' açıklamasında bulundu.

Kovid-19 mutasyonlarına da değinen Koca, 'Ortada bir gerçek var, o da hastalığının varyantlarının etkisi konusunda kimse mutabık değil. Bu konuda aldığımız tedbirlerin toplum gündemini daha fazla meşgul etmesini gerektiren bir yönü yok. Mutasyonlar konusunda ne iyimser olacak ne de karamsarlığa sebep olacak somut bir tespit maalesef yok' dedi.

Toplam 240 milyon dozluk aşı anlaşması

Toplam 240 milyon dozluk aşı anlaşması
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye'nin yaptığı aşı anlaşmaları hakkında bilgi veren Koca, 'Şu anda Türkiye 100 milyon doz Sinovac ile 90 milyon doz BioNTech ve 50 milyon doz da Sputnik ile anlaşma imzalamış durumdadır. Nüfusumuzun 3 katı kadar doz için anlaşmalar imzalanmıştır' ifadelerini kullandı.

Eleştirilere şiirli yanıt

Eleştirilere şiirli yanıt

Muhalefetin eleştirilerine de yanıt veren Koca, şöyle konuştu: 

'Usülsüz belge elde etme hastalığına yakalanmış birileri çıkıp Çin ile anlaşma 50 milyon yapıldı, 100 değil diyor. Anlaşılan, Çin ile yapılan anlaşmanın sadece ilk bölümünü esas alarak bir karalama kampanyası başlatmışlar. Çin ile 2 seferde toplamda 100 milyon doza karşılık gelen bir anlaşma imzaladık.

Bugün 'Çin'den aşı gelecekti, nerede?' diye soranlar, dün, Çin ile ilişkilerimizi bozmaya çalışıyorlardı. Başarılı olduklarını söyleyemem ama hasar verdikleri kesin. Yalan dipsiz bir kuyudur ve sahibini o kuyunun dibine er ya da geç gönderir. Hakikat ise güneş gibidir; ne kadar saklanmak istense de pırıl pırıl aydınlatır. Bugün mücadele bütünlüğü açısından susuyor olmamız edebimizdendir.

Akif’in dediği gibi, Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum!'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
96
56
33
11
4
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Değerli

Üç kat yalan.... .... Kat kat yalan.... ..... Külliyen Yalan.... .... Koca koca yalan.... .... 🤪😡😠

Benlede 10 milyar doz için anlaşma sağlayabilirsiniz bakanım. Karşılığı olmadıkdan sonra... Sanki çin sözünü yerine getirmediğinde bişi diyebildiniz de anlaş... Devamını Gör

Tuna Karahan

3 katı niye ? Fazlasını kulağımızamı damlatacaz ?