Görüş Bildir
Haberler
Koç Dünyanın En Büyüğünü Yaptı

Koç Dünyanın En Büyüğünü Yaptı

Onedio Medya
26.01.2014 - 12:53 Son Güncelleme: 26.01.2014 - 13:05
İçeriğin Devamı Aşağıda

Koç Dünyanın En Büyüğünü Yaptı

Koç Grubu şirketi RMK Marine’nin inşa ettiği kargo tankeri dünyanın en büyük asfalt tankeri unvanını aldı. Ditaş için üretilen tanker 18 bin metreküp petrol taşıyor.

KOÇ Holding şirketi RMK Marine’in inşa ettiği ‘tekne yapısından bağımsız kargo tanklarına sahip dünyada üretilen en büyük asfalt tankeri’ ünvanını taşıyan iki tankerden ilki T. ESRA, denize indirildi. Tuzla’daki törene Koç Holding, RMK Marine ve Ditaş’ın üst düzey yöneticileri katıldı.

Ditaş için üretilen 19.000 DWT’luk iki asfalt tankerinden ilki T. ESRA, diğeri T. AYLİN adını taşıyor. Gemiler on iki tankta, 18.000 metreküp petrol ürünleri ve 250 OC sıcaklıkta asfalt yüklerini taşıyabiliyor.

RMK Marine Genel Müdürü Can Öztürk, gemilerin, tekne yapısından bağımsız kargo tankları ile dünyada üretilmiş en büyük asfalt tankerleri olduğunu belirterek, bundan dolayı gurur duyduklarını söyledi.

Kesintisiz 27 gün seferde

TEK pervaneli sevk sistemine sahip asfalt ve petrol ürünleri tankeri olan gemi, servis hızında kesintisiz 27 gün sefer yapabilecek şekilde tasarlandı. Kargo tankları dahil bütün tekne yapısı sonlu elemanlar yöntemi (FEM) ile analiz edilerek ağırlığı, güvenliği konusunda optimizasyon yapıldı.

Kaynak: http://www.patronlardunyasi.com/haber...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın