Görüş Bildir

Kızılay, 'Bahattin' Karikatürü Paylaşan Çalışanını Kovdu

Haberler
> Kızılay, 'Bahattin' Karikatürü Paylaşan Çalışanını Kovdu

Kızılay, internetteki paylaşımları nedeniyle bir kişiyi daha işten attı. İnternet fenomeni ‘Bahattin’ karikatürleri ile kefenli AKP’lilerin fotoğrafını ‘Aktroller’ diyerek paylaşan Kartal Kan Bağış Merkezi’nde görevli doktor İlker Can Topçu da kapının önüne konuldu.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre; Isparta Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Şerafettin Kılınç’ı 17 Aralık şüphelisi İranlı Rıza Sarraf’ı eleştirdiği için işten atan Kızılay Başkanlığı, internet fenomeni “Bahattin” karikatürleri ile kefenli AKP’lilerin fotoğrafını “Aktroller” diyerek paylaşan Kartal Kan Bağış Merkezi’nde görevli doktor İlker Can Topçu’yu da kapının önüne koydu.

Üç yıldır Kızılay’da çalışan Dr. Can Topçu, sosyal medyadaki hesaplarından internet fenomeni “Bahattin”in karikatürleri, kefenli AKP’lilerin fotoğrafı ile yüzü ABD bayrağı boyalı kara çarşaflı kadın fotoğraflarını paylaştı.

Muhalif paylaşımlarından rahatsız olan Kızılay Yönetim Kurulu, 21 Kasım 2014 tarihinde Topçu’nun savunmasını istedi. Bu paylaşımları suç kabul eden Kızılay Yönetim Kurulu, Dr. Topçu’nun işten atılmasına karar verdi ve sosyal haklarını ödemedi.

Dava açacak

İşten çıkarılması karşısında dava açacağını belirten Topçu, “Paylaşımlarımı tek tek inceleyin, ne bir küfür ne bir hakaret hiçbir şey yok. Zaten internet ortamında dolaşan bazı karikatür ve komik şeyleri suç unsuru diye önüme koydular. Siz de inceleyebilirsiniz, hangisinde bir hakaret var?” dedi.

Kızılay Genel Müdürlüğü Basın Bürosu ise konuya ilişkin, “Toplumun geneli için kan bağışı toplama hizmeti yürüten bir kişinin toplumun bir kesimine yönelik paylaşımlarda bulunması Kızılay ilkeleri ile bağdaşmamaktadır” açıklamasını yaptı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
3
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Walter White

Özgürlükler ülkesi. Bizi bu çağdaşlığa bu seviyeye ulaştıran RTE ve kabinesinden olup bilerek RTE'nin peşinden gidip sahtekarlıklarına alet ve destek olan he... Devamını Gör

TOLSTOY

bu kararı verenin ellerinden öpüyorum.. çok şükür bu ülkede güzel şeyler de oluyor. ya baattin nedir aq

onedemiyoki

Sende ona mı takıldın. öpmeye devam edin siz hatta yalamaya.

Gönül Yıldız

Kızılay gibi bi kurumu ne hale getirdiler yazıklar olsun Allah bunların bin belasını versin ... kanıbozuk sütübozuk herifler ....