Kıyafetinizdeki Toplu İğne Kadar Dertlerin Çuvaldıza Dönüşmesini Engelleyecek 14 İpucu

-
Abone ol

Kıyafetler mükemmel şeyler eskise de sorunu olsa da atmaya kıyamayacağımız cinstenler. Gelin bu sefer onların minik kusurlarını hemen çözüp başımıza dert olmamalarına bakalım!

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/christinalan/clo...

1. İlk etapta dikiş! O ipi iğne deliğinden geçmek bilmez ya hani...

İlk etapta dikiş! O ipi iğne deliğinden geçmek bilmez ya hani...
İlk etapta dikiş! O ipi iğne deliğinden geçmek bilmez ya hani...

Yalarsınız olmaz ucunu kıvırırsınız hiç olmaz. Bir süre sonra eliniz titremeye o iğne inat etmeye başlar. Bu işin sonunda da eeh yeter be dikmiyorum der bırakırsınız! İşte bu durumun çözümü ipliğin ucuna biraz oje sürmek ya da saç spreyiyle sertleştirmek.

2. Dikiş bana göre çok profesyonel diyenleri buraya alabilirim...

Evet dikiş özürlüyseniz ben de öyleyim merak etmeyin. Bu minik sökükler de genelde çamaşır makinesinden kaynaklanıyorlar. Neyse ki çözümü kolay! Kumaş yapıştırıcısı makinede yıkanınca kolay kolay çıkmıyor. Minik deliklerinizi mükemmel olmasa da anlık olarak yok edebilirsiniz.

3. Kazaklar gibi yazlık elbiselerin de en büyük sıkıntısı o minik iplikler!

Kazaklarınızı ya da elbiselerinizi yanlışlıkla bir yere takıp iplerini çıkarabiliyorsunuz. Sonrası kabus oluyor dimi? Bir kaç kere daha yaptıktan sonra kıyafetinizi çöpe atmak zorunda kalıyorsunuz dimi. Merak etmeyin minik bir iğne ve iplikle çözülmeyecek sorun yok. O minnacık ipliğin ucuna bir ip bağlayın. Daha sonra ipin diğer ucunu iğneye takın ve kıyafetin altına iğne yardımı ile çekin.

4. Düğme dikmeyi bilmeyenleri buraya alabilirim...

Bende çok zor öğrendim düğme dikmeyi üzülmeyin. Durum bu olunca o düğmeyi sabitlemek için başka yollara başvurmak gerekiyor. Mesela bir ataş ya da çengelli iğne ile anlık düğme sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

5. Maalesef dünyanın en kötü anını sizinle paylaşmak zorundayım!

Maalesef dünyanın en kötü anını sizinle paylaşmak zorundayım!
Maalesef dünyanın en kötü anını sizinle paylaşmak zorundayım!

Evet dünyanın en kötü anı kesinlikle bir pantolonun içine sığmadığımızı fark ettiğimiz andır. Neyse ki bol bir tişörtle ve lastik toka ile hayatımızı kolaylaştırabiliriz.

6. Zamanında alıp da size bol gelen tişörtlerinizi ne yapmayı düşünürdünüz?

Kendilerinden nefret edip yer bezi yapmadan önce bir dakika durup düşünün. sonra yukarıdaki gibi tişörtünüzü kıvırıp pantolonunuzun içine sokun her şey hallolmuş olsun.

7. Peki ya sürekli açılan yalama olmuş fermuar?

En sevdiğiniz kotunuzun fermuarı yalama olduysa üzülmeyin. Bir lastik ya da halka takıp onu düğmeye geçirdikten sonra ilikleyin!

8. O elbisenin boyunuz kadar fermuarını çekmek dünyanın en zor şeyidir!

O elbisenin boyunuz kadar fermuarını çekmek dünyanın en zor şeyidir!
O elbisenin boyunuz kadar fermuarını çekmek dünyanın en zor şeyidir!

Tek başınızaysanız elbisenin fermuarını çekmek dünyanın en büyük işkencesidir. Kaç kere evden sırtı beline kadar açık çıkıp komşuya fermuar çektirmiş insanım ben. Neyse ki bu durumu da çözmek için bir ataş ve kurdele yeterli olacaktır.

9. Acilen kuruması gereken çamaşırlarda bu hafta!

Otel odasında ya da evde ailen bir tişörtünüzü yıkarsınız. Bir yerine bir şey dökülmüştür orayı çitilemişsinizdir. Ama kurumak bilmez ya. Bu durumu hızlandırmak için kıyafetinizi kuru bir havluya yukarıdaki gibi sarın ve yuvarlayıp üzerine basın. Bütün fazla nemi alacaktır.

10. Kemerlerinize yeni delikler açmak için ayakkabıcıya ihtiyacınız yok!

Evet biliyorum bunlar için delgeçler de var. Ama bazen öyle anlar olur ki kilo aldığınızı çok geç fark edersiniz. O an en sevdiğiniz kemerinizde size lazım olur işte bu durumda bir çivi ve pense size yardımcı olacaktır. Fazlasıyla ısınan çiviyi dikkatlice kemeri demek için kullanabilirsiniz.

11. Üşengeçler burada mı?

Üşengeçler burada mı?
Üşengeçler burada mı?

Odanızı toplamanız gerektiğinde o sandalyenin üzerindeki dağınık kıyafetler size ulaşılmaz bir dağ gibi geliyor dimi? Merak etmeyin hepimiz aynıyız! O tişörtleri bir çırpıda tam da oması gibi katlamak isterseniz işte buradaki gibi iki ucundan tutup çekmeniz yeterli olacaktır.

12. Yaz mevsimi çok güze de şu deodorant lekeleri olmasa her şey daha güzel olacak!

Yaz mevsimi çok güze de şu deodorant lekeleri olmasa her şey daha güzel olacak!
Yaz mevsimi çok güze de şu deodorant lekeleri olmasa her şey daha güzel olacak!

Eski temizleme yöntemlerine minik bir yolculuk yapıyoruz. Bu lekeleri temizleyen tek şey çamaşır sodası ve sıcak su. Normal yıkama yapmadan önce çamaşır sodası ile sıcak suyu karıştırıp lekeli çamaşırları içine koyup en az 1-2 saat bekletin.

13. O ayakkabılar leş gibi kokuyor biliyorum!

Bez ayakkabılarınız ya da spor ayakkabılarınız biraz kötü kokuyor dimi? Hatta hayattan soğuma nedeni olabiliyor. Bu durumu değiştirmek için yapanız gereken çok basit. Birer adet kurutucu mendilleri ayakkabılarınızın içine koyup 1 gece kadar bekletmeniz. Bütün koku ve nemi emeceklerdir.

14. Spor kıyafetlerinizin mis gibi kokma yöntemi işte burada!

Spordan sonra hemen yıkanmayan biraz bekleyen kıyafetlerden kokular çok zor çıkar işte bu durumla başa çıkmak için kurtarıcınız beyaz sirke! Sirke ile suyu karıştırıp çamaşırları 1-2 saat kadar bu karışımda bekletin daha sonra normal şekilde yıkayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
_orca_

Evlenelim mignon.

_orca_

Mignon beğendi. "Evet" mi demek bu? Olsun çünkü.🤔

Görüş Bildir