Kitapları En Çok Satan Yazar: James Patterson

10PAYLAŞIM

Şampiyon Belli: James Patterson

Şampiyon Belli: James Patterson

ABD’li yazar James Patterson, kitap endüstrisinde rakip tanımadığını kanıtladı. Kitap satış rakamlarını inceleyen Nielsen BookScan/ Nielsen Kitap Taraması’nın verilerine göre; James Patterson 2000’li yılların “en başarılı yazarı” oldu.

Nielsen BookScan, 2000’li yılların en çok satan yazarları listeleştirdi. Forbes’un Dünyanın En Çok Kazanan Yazarları listesinde her yıl üst sıralarda yer alan James Patterson, kitapları en çok satılan yazar oldu. İlk kitabını 1976’da yayımlayan Patterson, bugüne dek yaklaşık 130 kitap piyasaya sürdü.

BİR KADRO EŞLİĞİNDE YAZIYOR

Patterson’ın tüm dünyada 300 milyonu aşkın kopya sattığı tahmin ediliyor. Romanlarını çoğunlukla bir yazar kadrosu eşliğinde yazan Patterson, kısa süre önce gerilim romanları ile yetinmeyerek genç edebiyat okurlarına yönelik kitaplar da yazmaya başlamıştı. ABD’de satılan her 17 kitaptan biri Patterson imzası taşıyor.

SIRADA DOKUZ KİTAP VAR

Listenin ikinci sırasında, Harry Potter serisiyle geniş bir hayran kitlesi edinen J.K. Rowling yer alıyor. Üçüncü sırada aşk romanlarıyla tanınan Nora Roberts’ın bulunduğu listenin dördüncü sırasını ise Dr. Seuss olarak bilinen Theodor Geisel, beşinci sırasını ise John Grisham kimseye kaptırmadı.

Twillight/Alacakaranlık serisinin yazarı Stephenie Meyer altıncı olurken, son 40 yılın en çok satan yazarlarından biri olan Stephen King ancak 11’inci sıraya yerleşebildi.

James Patterson’ın 2014’te dokuz kitap yayımlaması öngörülüyor.

Biraz Brown biraz Rowling

» James Patterson

» J.K. Rowling

» Nora Roberts

» Dr. Seuss

» John Grisham

» Stephenie Meyer

» Dan Brown

» Nicholas Sparks

» Janet Evanovich

» Jeff Kinney

TARAF/TELEGRAPH

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir