Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kitaplara Parası Yetmeyen Çocuğun Postacıya Sorduğu İlginç Soru Hayatını Değiştirdi

 > 
68bPAYLAŞIM

Mathew okumayı çok seviyor; ama kitap alacak veya kütüphaneye giden otobüse verebilecek kadar parası yok. Şimdiye kadar çevrede bulduğu reklam ilanlarını okuyarak vakit geçiriyordu. Ama geçtiğimiz cuma, Salt Lake City'de oturdukları mahallenin postacısına sorduğu tek bir soru hayatını değiştirdi. İşte gerçek hayattan kalplerinize dokunacak müthiş bir iyilik hikayesi...

Kaynak: http://www.huffingtonpost.com/entry/boy-...

12 yaşındaki Mathew, kitap almaya veya onu kütüphaneye götürmeye yetecek kadar parası olmadığı için bulduğu her şeyi okuyordu.

Bu cuma, postacıları Ron Lynch'e okuyabileceği herhangi bir istenmeyen fazla posta olup olmadığını sordu.

Son derece ilginç bu soru karşısında şaşıran postacı Lynch, durumu anlayınca Mathew'a yardım etmeye karar verdi.

Lynch, Facebook'taki arkadaşlarına çağrıda bulundu:

"Facebook arkadaşlarım... Mathew Flores ile tanışın. Bugün ben onların apartmanına posta dağıtmak için gittiğim sırada o da reklam ilanlarını okuyordu. Daha sonra bana dönüp, okuyabileceği; istenmeyen fazladan herhangi bir posta olup olmadığını sordu. Aslında kitap okumak istediğini söyledi. Ona kütüphaneye gidebileceğini söylediğimde ise, arabasının olmadığını ve otobüse parasının yetmeyeceğini söyledi. Hadi bu 12 yaşındaki çocuğa yardım edelim! Ona kitaplar gönderelim. Onun yaşındaki çoğu çocuk elektronik aletler ister, ama o kitap istiyor. Hevesini ve isteğini görmek harika ve yardım edebileceğimi söylediğim zaman gözlerinin içindeki mutluluğu görmeliydiniz!"

Lynch, bu çağrıdan sonra 50 - 60 civarı kitap gönderileceğini düşünmüştü.

Ancak Lynch'in hesaplarını değiştiren muhteşem bir şey oldu: Yardım çağrısı tahmininden fazla insan ulaştı!

İngiltere'den Avustralya'ya kadar dünyanın her yerinden insanlar kitap göndermeye başladı. Şimdiye kadar Mathew'a yüzlerce kitap teslim edildi ve bir o kadarı da yolda olmalı diyen Lynch, insanların cömertliğine hayran kaldığını söyledi.

Kitaplar ilk gelmeye başladığında, Mathew gözlerine inanamadı.

“Kitapların benim için olduğunu söyledikleri zaman, bir yanlışlık olduğunu düşünmüştüm. Ama gerçekten benim içinmiş!” dedi Mathew.

Çağrısı fazlasıyla karşılık bulan Lynch, herkese teşekkür ediyor.

“Gerçekten bu çağrıyı dikkate alıp, bir şeyler yapan sizler bu hikayenin asıl kahramanlarısınız. Tanrı sizi korusun ve hepinize sonsuz teşekkürler!”

Kitaplarını diğer çocuklarla paylaşmak için sabırsızlandığını söyleyen Mathew, her bir kitabı son cümlesine kadar okuyacağına söz verdi.

Eğer siz de Mathew'a kitap göndermek isterseniz:

Mathew Flores  

Adres:  c/o Sandy Post Office 
              8850 S 700 E 
              Sandy, UT 84070

Böyle hikayeleri duydukça bu dünyada hala iyilik olduğunu görmek mutlu ediyor insanı... 👏

Çünkü aslında insanları mutlu etmek çok kolay...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mp3muzikindir

En güzel kitapları ücretsiz indirmek isteyen var mı ? varsa www.pdfindir.gen.tr veya www.pdfkutusu.com adreslerine gelebilir

mrsnobody

Ya bu ülkede de vardır yardım yapıp fakat duyurmayan. Bizim okulumuzda da öğretmenlerimiz kütüphanesi olmayan okullar için bizden kitaplar getirmemizi istemişti. Biz bunu facebookta paylaşmadık diye mi duyarsız oluyoruz,yapmayın lütfen.

defey

oyy kurban olurum ben senin kitap okuma aşkına. Umarım ilerde bir gün senin yazmış olduğun kitapları görürüz. İçinde böylesine bir okuma aşkı olan ve okuyan bir insanın kaleminden çok güzel şeyler döküleceğine inanıyorum.

silan-devrim

Kitap Aşkı ne demek bilen bir insan olarak,Gözlerimin dolduğunu belirtmek isterim

iyou

kuzum benim kıyamam ona . ilerde çok çok iyi yerlere gelip bu yaşadıklarını unutmayıp insanlara yardım eder inş ..

Görüş Bildir