Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kitabını Satın Almayan Öğrencileri Dersten Bırakmakla Tehdit Ettiği İddia Edilen İstanbul Üniversitesi Hocası Tepkilerin Odağında

62bPAYLAŞIM

Hocam, parası olmayan çocuklar eğitimi hak etmiyor mu?

İstanbul Üniversitesi yönetimi 31 Aralık'ta yemekhanelerde artık kahvaltı verilmeyeceğini, indirimli yemek hakkının ise 1 öğünle sınırlandırılacağını açıklamış, tepkilerin ardı arkası kesilmemişti.

Polisin sert müdahalesiyle birlikte gündeme gelen olayların ardından bu kararından vazgeçen üniversite yönetimi geri adım atmıştı.

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli de siber zorbalık, yoksulluk, hastalıklar ve depresyon nedeniyle geçtiğimiz gün intihar etmişti.

Gençlerin yaşadıkları zorlukların haddi hesabı yok, sizin de bildiğiniz üzere...

Tüm bunlarla birlikte sosyal medyaya bir görsel düştü: İddiaya göre bir hoca sınava kendi yazdığı kitabını alıp getirmeyen öğrencileri dersten bırakacaktı.

Evet, yanlış okumadınız! Hoca, sınava gelenlerden topladığı kitapları imzalayacaktı da... Neden derseniz, kendilerinden sonra gelenler aynı kitabı imzalatmasın; yenisini alsınlar diye.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımları da ortaya çıkan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Teorisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva Tunç kendisini tuhaf bir biçimde savunmuş...

Korsan yayıncılığa ve emek hırsızlığına hepimiz karşı olsak da dersini verdiği okulda notlarını paylaşmak zorunda olduğunu unutmuş gibi görünüyor Havva hoca...

Gençleri açık biçimde tehdit ettiği iddia edilen Prof. Dr. Havva Tunç'un paylaşımlarına ve sınav için kitap getirmeyi zorunlu tutmasına epey tepki geldi.

Hem öğrenciler hem de mezunlar duygulara tercüman paylaşımlar yaparken, genel olarak bu davranışın yaygın olduğu anlaşıldı. Türkiye'nin dört bir yanından hocalar kendi kitaplarını zorunlu tutuyorlarmış!

İşte o tepkiler...

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yigit-gokdag

herşeye para bulurlar ders kitabına yok hoca kendi kitabını önerir tabiki çünki o dersin hocası

xeamonix

Bizim hocamızda aynısını yapıyordu kendi kitabından vize-final 4 dönem boyunca sorumluyduk. Yani dersi geçmek istiyorsan mecburen almak zorunda kalıyordun.

emcey

bunu yapan sadece bu hocamız değil yalnız bir sürü hoca var. mesela bizim hocamızda kendi oricinel kitabını kullandırırdı. sınava kitap açık girdiğimiz nadir derslerdendi ama 20 tl'ydi. bu hocanın ki pahalı mıymış acaba? aklıma bu soru geldi. yoksa bizdede 2-3 kendi kitabını kullandıran hocamız oldu kitapları hep 20-40 tl arasındaydı.

enk-capital

Amaç eğitim vermek değil kitap satmakmış meğer. Gerekirse sen o kitaplarda yazdıklarını not olarak çıkarır öğrenciye bedava dağıtırsın. Derdiniz eğitmek öğretmek değil. Tipini siktiğimin komplekslileri! Bi de emek hırsızlığından dem vurmuş. Sen zaten o kitapta yazanları öğretmek için ücret alıyosun. Bu orospu çocukları da bi yerlere geliyo ya! Bi şey demiyorum.

danoneym

Bizde de böyle vardı, zorla kitabını aldırdı ve kazık gibi soru sordu. Koca bölümde 3 kişi sınır not ile geçtik sınavından sonrasında hocam dedik büte aynı soruları soracaksınız bizi de bırakın biz de girelim büte... Yok dedi farklı sorular olacak güvendik oça... Meğersem aynı soruları sormuş tüm sınıf yüksek kredili dersten 95 100 çakarken bizi leş gibi bir not ile bırakmıştı, haram zıkkım olsun aldığın paralar oç Dipnot; Haram zıkkım oldu çünkü yakın arkadaşı bunu dolandırmıştı.

Görüş Bildir