Görüş Bildir
Haberler
Kışlık Şıklık Haritası

etiket Kışlık Şıklık Haritası

Tarık Gül
01.11.2014 - 14:38 Son Güncelleme: 01.11.2014 - 20:21

Kışlık Şıklık Haritası

Hava sıcaklıklarının giderek düştüğü bu günlerde kazaklar bedenlerde yerini almaya başladı. Son yıllarda knitler defilelerin vazgeçilmez parçaları haline dönüştü. Öyle bir hal aldı ki payetli elbiseler, uzun gece elbiselerinin bile üstünde görür olduk. Birkaç yıl önce dolaplarımızda sadece soğuk havalarda giydiğimiz kazaklar şimdilerde kombinlerimizin vazgeçilmez öğesi haline dönüştü. High fashion markaların FW 14-15 koleksiyonlarını incelediğimizde her markanın kendi kimliğiyle örtüşen yorumlarını görebiliyoruz. 

Size ilham vermesi için podyumlardan derlediğim looklara  bir bakalım.

Kaynak: http://herkesbiryerdengiyiniyor.blogs...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

1.

1.

Benimde grinin en sevdiğim tonu olan beton grisi rengi bu sezon street fashionda sıklıkla karşımıza çıkacağa benziyor. Bol bir pantolon ve kullanacağınız sert hatlara sahip bir çanta ile cleancut bir görüntü sağlayıp oldukça elegan gözükebilirsiniz. Yüksek bel pantolonun içine sokacağınız kazağınız ve kullanacağınız ince bir kemer ile hem maskülen hem cool bir hava yakalayabilirsiniz. Ofis şıklığı için hem rahat hem tarz olmanın en kolay yolu aslında pantolon üstü kazak seçimi. Bu seçimi aksesuarlarınızla desteklemeniz yeterli olacaktır.

2.

2.

Maskülen seçimlerden hoşlanmıyorsanız, kullanacağınız kalın bir kemer ile belinizi daha da ortaya çıkarıp feminen bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bu sezonda da yine midi boy etekler gardroplarımızda yer almaya devam ediyor. İster kalem etek olsun ister A form etek, ister anneannenizin sandığından çıkmış olsun ister bir hafta önce sevdiğiniz markanın vitrininden. Dünya trend uzmanlarının bu sezon renk skalasına kattığı turuncu, sarı ve pembe renkli aksesuarlarınızla sıkıcı gibi gözükecek kombinlerinizi renklendirebilirsiniz.

3.

3.

Sportif, dinamik bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız mini bir etek, bot veya çizme kullanmalısınız. Hatta benim önerim bot hizasında yün bir çorap ile kombininizİ desteklemeniz. Kış geldi diye karalar içinde dolaşmamız gerekmiyor renk kullanmaktan kaçınmayalım yeter ki doğru renk detayları ile görüntümüzü hareketlendirelim.

4.

4.

Deri çoğu zaman asiliğin habercisi rolünde beklemektedir. Tıpkı kırmızı renk gibi 'daha' anlamını ifade ettiğinden sizi rezil de edebilir vezir de. Doğru dozda deri almanız tavsiyedir. Bunun en iyi seçimi yumuşak dokulu parçalarla kombinlemeniz. Knitler işte tam bu anda devreye giriyor.

5.

5.

Yine bir kaç sezondur gündemden düşmeyen payetli parçalar, işte benim bütün meselem bu. Trend olduğu ilk günden bu yana çok nadir beğendiğim looklar olmuştur. Doğru kombinlenemediği zaman tek kişilik sahnede dönen bir disko topu gibi facia bir görüntü.Tıpkı bu da deri parça gibi iddiası yüksek olduğundan biraz bu görüntüyü kırmak gerekli. Fantezi şarkı söyleyen bir şarkıcı havasından cool bir kadın havasına bürünmeniz sizin elinizde.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

6.

6.

Adam Lippes'in kullandığı bu look benim favorilerim arasında. Oldukça sofistike bir kadın var karşımızda saç modeli, kullanılan renkler ile birlikte. Bu kombini hareketlendirecek bordo veya kobalt rengi bir çanta iyi bir seçim olabilir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın