Kıraç Doğaya Döndü! Yılın Bir Bölümünü Çiftlikte Geçiren ve Ailesiyle Kuzu, İnek, Tavuk Besleyen Kıraç Karavanda Yaşıyor!

-

Yirmi yılı aşkın süredir müzik yapan ve şarkılarıyla büyük bir kitleye hitap eden Kıraç, eşi Ayşe Şule Bilgiç ve çocukları Iraz Elif ve Çağrı Manas ile yılın belirli dönemlerinde satın aldıkları çiftlikte yaşıyor. Ayrıntılara bakalım… 👇 

Kaynak

Müziğe olan ilgisini ve yeteneğini küçük yaşlarda keşfeden ve lisedeki müzik öğretmeninin sayesinde şarkı söylemekten vazgeçmeyen Kıraç, yirmi yıl önce başladığı yolculuğunda Türkiye'de rock müziğine bambaşka bir soluk getirdi.

Bir Garip Aşk bestesi, Gidiyorum, Endamın Yeter gibi pek çok fenomen şarkıya imza attı ve şarkılarıyla pek çok insana dokundu.

Oyuncu ve Türk televizyonlarının en başarılı çizgi karakterlerinden Pepee'nin yaratıcısı Ayşe Şule Bilgiç'le 2008 yılında evlendi.

Uğruna "Gurbetten dönüşüm" diye şarkılar yazdığı Ayşe'siyle kavuşan Kıraç, düğününde pasta yerine Maraş dondurması keserek bir geleneği de yerine getirdi.

Ve 2009'da kızları Iraz Elif, 2012'de de oğulları Çağrı Manas dünyaya geldi. Güzel köpekleri Şeftali'yi de unutmamak gerekir elbette... 😍

Çocuklarını doğa ve hayvan sevgisiyle büyüten çift, her fırsatta doğaya kaçıyor. 

Kıraç, sevgi kavramını yeniden hatırlamamız gerektiğini söylüyor: "Dünyaya baktığımızda geniş halk kitleleri genel olarak iyiye, sevgiye ve saygıya eğilimliler. Ancak kapitalizmin musluğunu elinde tutan küçük gruplar gitgide gaddarlaşıyor, insani duygulardan uzaklaşıyor. Sürekli insanlıktan şikayet etmek yanlış. Dünyada kimin ne yaptığı son derece açık. Biz geniş halk kitlelerinin birbirimizle tartışmayı bırakıp tepedekileri adam gibi adam olmaya zorlamamız gerekiyor."

Doğayla iç içe olan ve birbirlerine de sımsıkı bağlarla bağlı olan aile, sık sık kamp yapıyor; yeşille bir bütün oluyor.

"Şehirdeki kapitalist sistem ve teknoloji insanları birbirine küstürüyor, ayırıyor, bölüyor ve parçalıyor. Şehir dışında öyle bir şey söz konusu değil. Bu sessizlik ve özgürlük hissi tarif edilemez. Kendinle veya ailenle baş başa kaldığında zaman duruyor adeta" diyor Kıraç...

Ve satın aldıkları çiftlik arazisi ve karavanla hayallerine kavuştular...

Kredi çekerek Beykoz'a bağlı Ali Bahadır Köyü'nde çiftlik satın alan ve karavanlarıyla her yeri gezen aile inek, tavuk, ördek ve hindi besliyor. Çiftlik arazisi sit alanı olduğu için ev kuramayan Kıraç, bu nedenle karavanda kaldıklarını anlatıyor: "Karavanda yaşamak çok zahmetli ama yazın kaldığımızda keyifli oluyor. Eşim ve çocuklarla birlikte güneşin doğuşunu, karanlık çöktüğündeyse yıldızları seyretmek paha biçilemez. Burada elektrik olmadan yaşıyoruz. Küçük ama şirin bir ortam söz konusu."

"Karavanda yaşamak insana bütün dert ve tasalarını unutturuyor."

Kıraç, karavanda yaşamayı hayal eden herkesin bir an önce harekete geçmesini öneriyor ve şöyle devam ediyor: "Herkes karavanda yaşayabilir. Karavanda yaşamak isteyenler bu fikrini ertelemeyip hayata geçirmeli. Karavan candır. Herkese karavanda yaşamayı öneriyorum. Açık konuşmak gerekirse ilerleyen yıllarda ailemle birlikte karavanda yaşayabiliriz. Eşim ve çocuklar da çok alıştı çünkü."

"Ancak doğayla beraber uygarlığa gidebiliriz."

"Neden bir çiftlik almayalım?" sorusundan yola çıktıktan sonra harekete geçtiklerini belirten Kıraç, "Eşim Ayşe de, ben de doğaya çok düşkün insanlarız, tabiata aşığız. Bizler doğanın bir parçası olmak zorundayız." diyor.

Kıraç kendi tasarımı çeşmesi,

Ve mütevazı yaşantısıyla doğaya ne kadar saygılı olduğunu gösteriyor adeta...

"Nisan geldi, benim keçiler yavrulamaya başladı..."

Çocuklar için en doğru hayatın doğada olduğunun altını çizen Kıraç, "Sütü ve yoğurdu kendimiz üretiyoruz. Dışarıdan yoğurt, tereyağı ve süt satın almıyoruz" diyor.

Tek istedikleri doğa bilincini çocuklarına aşılamak...

Ve temiz beslenme kaynaklarına ulaşarak, onların nerelerden geldiğini öğretmek...

"İnsanlar evlerinde oturup boş boş televizyon izleyeceklerine iki üç aile bir araya gelip bir çiftlik kiralayıp kiraladıkları yerde dönüşümlü kalarak pek tabii ferah bir yaşam sürebilir."

Kaynak

"Şehirdeki her insan çiftlik yaşamını arıyor ama cesareti yok. Ekonomiyi bahane ediyorlar. Unutulmasın ki topraktan geldik, toprağa gideceğiz. Topraktan bu kadar uzaklaşmamak gerekiyor."

Kaynak

Hayallerini gerçekleştirerek doğaya dönen ve çocuklarını doğa sevgisiyle büyüten Kıraç ve Ayşe Şule Bilgiç'i tebrik ediyoruz! Tüm anne ve babalara örnek olması dileğiyle... 👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ojjina

Kapitalist sistemden dem vurup, pepee lisanslı oyuncaklar satmak...

gam6

bu adamı seviyorum.bir istanbul masalı için yaptığı şarkılarına feci bayılıyorum :)

alperen-a.kaya

severim deli oğlanı karahisar kalesi kılıklı :))

Görüş Bildir