Görüş Bildir
Haberler
Kılıçdaroğlu'ndan Diyanet'e Atatürk Tepkisi: 'En Azından Adını Anması Gerekirdi'

Kılıçdaroğlu'ndan Diyanet'e Atatürk Tepkisi: 'En Azından Adını Anması Gerekirdi'

Ulaş
02.11.2021 - 14:35

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu 'Hep birlikte demokrasiyi getireceğiz ve cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Kimsenin umutsuzluğa kapılma hakkı yoktur' ifadelerini kullandı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

'Biz cumhuriyeti telaffuz ederken herkes şunu çok iyi bilmeli; bu cumhuriyet bilhassa kendisini kimsesiz hissedenlerin kimsesi olacaktır. Bizim temel felsefemiz bu olacaktır.'

Diyanet'e Atatürk tepkisi...

Diyanet'e Atatürk tepkisi...

Diyanet işleri Başkanlığı'nın 29 Ekim cuma hutbesinde Atatürk'ün adını anmamasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, 'Bu süreç içinde beni üzen aynı tarihte parlamentodan bir yasa çıkararak Genelkurmay Başkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığını kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün cumhuriyetin 100'üncü yılında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından anılmamasıdır. Bu gerçekten de kabul edilmesi gerek bir tutum değildir. Biz herkesin inancına saygılıyız. En azından kendisini kuran bir iradeye en azından saygı duyulması, telaffuz edilmesi lazım. Ama hiç kimse merak etmesin bunların tamamını yapacağız, bu ülkeye baharı getireceğiz' diye konuştu.

'Anıtkabir'de bu ülkenin aslanı yatıyor.'

'Anıtkabir'de bu ülkenin aslanı yatıyor.'

29 Ekim kutlamaları sırasında Anıtkabir'e bazı televizyon kanallarının muhabirlerinin alınmamasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, 'O kararı alanlara açıkça sesleniyorum. Anıtkabir'de bu ülkenin aslanı yatıyor aslanı, sizin gücünüz yetmez ona. Ne yaparlarsa yapsınlar her davranışları kendi sonlarını getiriyor. Bu milletin vicdanında derin yaralar açıyor. Bunların tamamını kendi iktidarımızda çözeceğiz. Hiç kimse umutsuzluğa kapılmasın' diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
1
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın