Görüş Bildir

Kılıçdaroğlu 8 Maddede Anlattı: CHP İktidara Gelince İlk Haftada Yapılacaklar

Haberler
> Kılıçdaroğlu 8 Maddede Anlattı: CHP İktidara Gelince İlk Haftada Yapılacaklar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız' başlığıyla 8 maddelik bir liste yayımladı. Listede Tank-Palet Fabrikası'nın geri alınması yer alıyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız' başlığıyla 8 maddelik bir liste yayımladı.

Kılıçdaroğlu'nun Twitter hesabından paylaştığı listede, Tank-Palet Fabrikası'nın geri alınması ve esnaftan alınan faizlerin sıfırlanması gibi maddeler yer aldı.

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı listede yer alan maddeler şöyle:

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı listede yer alan maddeler şöyle:
  • Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikası'nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz.

  • Esnafın pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silerek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.

  • Bir kararname ile esnafın kira stopaj vergisini kaldıracağız.

  • Çiftçilerin bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde takside bağlayacağız.

  • KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak; borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda anaparayı makul taksitlere böleceğiz.

  • Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faiziyle birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

  • 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını, faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz.

  • Hangi koşulda, bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi'ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
106
16
15
14
3
3
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

"Hangi koşulda, bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi'ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dal... Devamını Gör

Selam Özbakan

güzel konuşuyorsun da anlıyana

ADNAN

Yaparsın başkanım. Yapamazsan da canın sağolsun senin o koltukta oturan yeterli. Nolacak yani bi seçim daha kaybetsen.Hepimizin hobileri var.