Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Zaman Makinesi Olsa Anında Orada Olmak İsteyeceğiniz Unutulmaz 10 Trance Partisi

 > 
358PAYLAŞIM

Vu ölçerin bile mertliği bozduğu iddia edildiği, turntable ile miks yapamayan DJ'ye kız verilmediği, yeni çıkmış CDJ 100'ün masada eğrelti durduğu, plakların havada uçuştuğu bir dönemde Trance müzik en efsanevi ve başarılı yıllarını yaşamıştır. Bugün dünyanın en iyi DJ'leri arasında yer alan Tiesto, Armin Van Buuren, Paul Van Dyk gibi isimler bu başarılarını bugün çaldıkları müziğe değil tamamen bir zamanlar hayatlarını adadıkları Trance müziğe borçludurlar. Ancak Trance'i Trance yapan sadece büyük isimler değil aslında bu işin mutfağında yer almış sayısız başarılı DJ ve Prodüktördür. Özellikle 1998 - 2004 yılları arasında altın çağını yaşamış Trance müziğin unutulmaz performanslarını birlikte tekrar hatırlayalım.

Tiësto - Dutch Dimension 2002

Tiesto'nun Tiesto olduğu zamanlar. Şimdi koca bir ah çekiyoruz. Çalan parça: Yahel - Voyage

Partinin uzun videosu için tıklayınız. Tiësto - Live At Dutch Dimension - 02-02-2002 - HMH Amsterdam

RMB - Mayday 2001

Rave müziğin efsane ismi RMB'den muhteşem bir canlı performans. 3. dakika 10. saniyeye sabitlenmek istiyorum.

Push (M.I.K.E.) - Trance Energy 2001

Uplifting Trance'in önde gelen isimlerinden Mike Dirk Dierickx'in Push grubu ile verdiği unutulmaz canlı performans. 4. dakika 10. saniyeye dikkat. Dünya kupasını kazansan bu kadar çoşku olmaz!

Çalan parça: Push - Universal Nation

Partinin uzun videosu için tıklayınız. Push - Live @ Trance Energy 17.02.2001

Rank 1 - Trance Energy 2001

Such Is Life, Airwave ve Awakening gibi hit parçalara imza atmış Piet & Benno ikilisinden muhteşem bir canlı performans. Synthesizer sesine hasret kaldık reis!

Johan Gielen - Trance Energy 2001

Enerjisi hiç bitmeyen bir Hollanda efsanesi Johan Gielen'den sürekli kafa sallamanıza neden olan unutulmaz Trance Energy performansı. Parça seçimlerine ve miksaja lütfen dikkat!

Nu-NRG - FG Birthday 2004

Bu sefer fazla uzağa gitmiyoruz. Türkiye'de gerçekleşmiş en başarılı partilerden biri olan FG Birthday'de Nu-NRG canlı performansıyla çoşturuyor. Çalan parça: Basic Dawn - Pure Thrust (Nu-NRG Remix)

Johan Gielen - Trance Energy 2003

Kameralar bir adet üzgün insan arıyor ancak bulamıyor. Trance Energy müdavimi Johan Gielen'den geliyor. Çalan Parça: Rank 1 - Breathing (Airwave)

Partinin uzun videosu için tıklayınız. Johan Gielen @ Trance Energy 2003 - Full Set

Paul Van Dyk - Mayday 2000

Çizgisini hiç bozmayan ve bozmamaya da gayret gösteren bir Trance efsanesi Paul Van Dyk'ın unutulmaz Mayday performansı.

Tiesto in Concert 2003

Vokal Trance'in en güzel parçalarından birisi: Delerium featuring Sarah McLachlan - Silence

Tiesto'nun bu seti 3 saat 20 dakika sürdü ve 25 binden fazla insana çaldı. Bu parti aynı zamanda Full HD formatında kaydedilmiş ilk trance partisidir.

Partinin uzun videosu için tıklayınız. Dj Tiesto In Concert Cd 1 2003

Armin Van Buuren - ULTRA 2015

Günlerimizde de güzel şeyler de olmuyor değil. Armin'den muhteşem bir mashup. Çalan Parça: Talemono vs. Above & Beyond feat. Zoë Johnston - Overload vs. We’re All We Need (Armin van Buuren Mashup)

Partinin uzun videosu için tıklayınız. Armin van Buuren live at Ultra Music Festival Miami 2015

Bu listede yer almasa da Progressive, Hard ve Psychedelic ve diğer Trance türevleri olmadan Trance asla bir bütün olarak düşünülemez.

BONUS

The Radio 1 Ibiza Prom

BBC Radio 1'ın ünlü DJ'i Pete Tong bu yıl (2015) Ibiza'ya damgasını vurmuş dans parçalarını senfoni orkestrası eşliğinde canlandırdı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir