Keşke Bütün Ödevler Böyle Olsa: Ümit Öğretmen'in 12 Maddelik Sıra Dışı Ödev Listesi

 > 
23bPAYLAŞIM

Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmeyeceğini belirtti. Fakat öğretmen Ümit Deveci, öğrencileri için bir ödev listesi hazırladı. Öyle bir ödev listesi ki, "bütün ödevler böyle olsa" dedirtecek cinsten.

Kaynak: http://www.guncelegitim.com/haber/9343-u...

Sevgili Öğrenciler, Değerli Veli; 

2015 - 2016 Öğretim Yılının 1. Yarıyılını tamamladık. Oldukça başarılı ve verimli bir dönemi yüz akıyla bitirdik. 15 günlük tatil süresince aşağıda yapılmasını istediğim 12 maddeden oluşan öneriler çocuğumuzun verimli bir tatil geçirebilmesi için büyük önem taşımaktadır. Birlikte geçirdiğimiz 3 yıl boyunca yaptığımız gibi bu dönemde de tavsiyelerimi yerine getireceğinizden eminim. 

1. Şahane bir yarıyıl geçirdik. Çalıştık, çabaladık ve dinlenmeyi hak ettik. O yüzden bolca dinlenin.

2. Tatil süresince en az bir kere AİLECE sinemaya ya da tiyatroya gidiniz.

3. Kar yağışı olması hâlinde mutlaka hepinizden birer tane kardan adam bekliyorum.

4. Tatil süresince EKRANlarınızla değil AKRANlarınızla vakit geçiriniz. Birbirinizi mutlaka arayın ve birlikte oynamaya özen gösterin.

5. Ülkesini bilmeyen ülkesini sevemez. Ülkesini gezmeyen de ülkesini bilemez. Bu yüzden seyahate çıkarsanız mümkünse ailece gidiniz.

6. Tatilde il dışına çıkarsanız gittiğiniz, gezdiğiniz yerlerin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini mutlaka fotoğraflayın ve 2. yarıyılda sınıfta anlatmak için hazırlık yapınız.

7. Ailenizle birlikte olduğunuz saatlerde zamanı birlikte geçirin. Aranıza TV, tablet, cep telefonu, bilgisayar oyunu gibi yabancıların girmesine izin vermeyiniz.

8. Yaşadığımız zor kış şartlarında dünyamızı paylaştığımız diğer dostlarımızı da unutmayalım. Daha önce birlikte yaptığımız gibi yine pet şişelerden kuş yemlikleri yapıp, içine artan pilav, ekmek kırıntısı gibi yiyecekler koyup balkonumuza asalım.

9. Vücudumuzun beslenmesi için annemizin yemeklerini, ruhumuzun beslenmesi için kitap okumayı asla ihmal etmeyelim.

10. Büyükanneniz, büyükbabanız, dedeniz, babaanneniz, hayattaysa mutlaka ziyaret edin. Ellerini öpün. Benim de selamımı iletin, uzun ömürler dilerim.

11. Deli gibi eğlenin, gülün, koşun, oynayın.

12. Numaram hepinizde var, beni aramak için sebebe ihtiyacınız yok. Sesinizi duymayı her zaman isterim. Canınız ne zaman isterse beni arayabilirsiniz. Sadece bir telefon kadar uzakta olacağım.

Hepinize iyi tatiller. Öğretmeniniz Ümit Deveci

Ümit Öğretmen'in verdiği bu ödev hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Öylesine güzel ki, keşke yeniden çocuk olsam.
Bence çocukları akademik açıdan geliştirecek ödevler verilmeli.
Çekimserim.
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeynep-sahin7

böyle ödeve ve hocaya can kurban be

merveaymak

Klonlayamıyor muyuz?

domatess

Bizi yönetenler o yüzde 3 işte amına koyum

culog

O akademik ödev verilsin diyenler ne düşünüyor acaba. , her eve bir nukleer reaktör falan mı kursunlar atom parçalamak için.Yada ne bileyim yerçekimsiz ortam da deney falan mı yapsınlar?Ümit hocam yaş önemli değil her halükarda ellerinizden öperim ben sizin.Tebrik ederim sizi

kubilay-yonca

kenan yonca sizler gibi öğretmenlerimiz oldukça asla sırtımız yere gelmez hocam iyi ki varsınız

Görüş Bildir