Kendisini Taciz Eden Erkekleri Instagram Hesabından Bir Bir İfşa Eden Kadın

-

Kadınların, erkekler tarafından tacizi dünyanın dört bir yanında hız kesmeden devam ediyor. Yolda yürürken, otobüse binerken ya da ofiste çalışırken fark etmez; tacizci erkekler için zaman ve mekan diye bir engel yok. Tüm bu sıkıntıların farkında olan bir kadın da, kendisini taciz eden erkekleri ifşa ederek konu hakkında farkındalık yaratmak istemiş. Buyrun Noa'nın aktif tepkisine birlikte bakalım!

Madde başlıklarında yazanlar da fotoğraftaki erkeklerin attığı laflardan oluşuyor.

1. "Oooo azgın kız!

Noa, çoğu kadın gibi sokakta taciz edilmekten bıkmış bir kadın. Okulda ve yolda, erkeklerin tacizine sürekli maruz kaldığını söylüyor.

2. "Bebeğimmmm, teşekkürler... Muckk"

Ve bu konunun hiç kimsenin umrunda olmadığından yakınıyor. Tacizin boyutlarını fiziksel olarak göz önüne sermek için de böyle bir Instagram hesabı açmış.

3. "Bebeğim, bebeğimmm"

Laf atanlara karşılık verdiği zaman da bu sefer işin kavgaya dönüştüğünü söylüyor. Fakat onları görmezden gelmek de, yaptıkları şey için daha da çok cesaret veriyor diyor.

4. "Pişşştttt (Fısıldayarak öpücük göndermiş)"

Hal böyle olunca, kendisine laf atan erkekleri Instagram sayfasından bir bir ifşa etmeye başlamış. Bunun için de öncelikle kendisini taciz edenlerle fotoğraf çektirmeyi teklif etmiş.

5. "Hımmmmm... Öpücük ister misin?"

En başta birlikte fotoğraf çektirmek konusunda tereddüt etmiş ancak ilk teklifine çok büyük bir hevesle "Evet" yanıtı alınca aynen devam etmiş.

6. "Seksi! Arabama gelmek ister misin?"

İlginçtir, laf atanların hepsi fotoğraf çektirmek için can atmış. Aynısının bizde olma ihtimalini bile düşünmek zor.

7. "Pişşşştttt! Hooooppp! Ona numaranı verir misin?" (Yanındaki arkadaşı için)

8. "Buyur güzelim!" (Ellerini havaya kaldırarak)

9. "Vuuuuu şuna bak!" (Aralarında yüksek sesle konuşarak)

10. "Hey güzelim, neden üzgünsün? Neden bana gülmüyorsun? Üzgün olmak için fazla tatlısın"

11. "Hey seksi kız! Yalnız başına nereye gidiyorsun?"

12. "Mmmmmm tatlı güzel kız!"

13. "Seksi kız, nereye gidiyorsun? Ben de seninle gelebilir miyim?" (10 dk takip ettikten sonra)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
istem-bilal-gulkiran

kız jennifer lawrence’a benziyo

memonemo

Çoğu tamam da numarasını istemek taciz sayılmaz bence pek. Güzel fikir yaptığı. Kadınların sokaklarda daha rahat daha özgür dolaşacağı günler dileğiyle.

buseenurrr

demek ki yoldan geçen biri senin annene telefon numaranı versene diye bağırsa sana bu güzel bir fikir olarak gözükecek

memonemo

Hemen aklınıza anneye saldırmak geldiğine göre çok iyi niyetlisiniz sizde. Demek istediğim o değildi. Sokakta birinden hoşlandığınız da gidip numarasını istemek Amerika'da gayet doğal bir durum. Hayır, teşekkürler veremem dendiğinde de tamam deyip ayrılmak gerekiyor. Bunda ne sakınca var?

buseenurrr

bi yanına gidip pardon diye söze girip numara istemek var bir de oturduğu yerden yanımdakine numaranı versene diye bağırmak var. biri insanca davranmak diğeri ise laf atmak oluyor bilmem farkı anladın mı

memonemo

Ben de laf atmaktan bahsetmiyorum insanca numarasını istemekten bahsediyorum.

benherzane

Gönderinin altına öyle saçma yorumlar yapılmış ki vah ki vah halimize :(( Hiç bir kadın tacize maruz kalmayı iyi bir şey olarak görmez. O an yaşanan çaresizlik hissiyatı beter bir şey. Bu pis olaylar karşısında ne yapmalıyız, nasıl durdurabiliriz bu lanet olası hareketleri bilmiyoruz. O da çözümü böyle bulmuş, belki utanırlar diye... Ayrıca altta kadın kuyruk sallamazsa bir şey olmazmışmış. Hala bu kadar cahice nasıl düşünebiliyorsunuz? Günümüzde çarşaflı olan kadınlara da laf atılıyor, tecavüze maruz kalanları bile var. Mesele demek ki kadından kaynaklı değilmiş. Pis, iğrenç düşüncelerinizden kurtulun artık. Ve bu olaylara karşı çok ciddi önlemler alınmalı artık yeter!!!

cankocabey

Batıda taciz olmadığını bir kez daha görmüş olduk.

reshontheway

Kadını 18k takip ediyor ama kendi 1 kişiyi bile takip etmiyor. Narsist bir kadın olduğu çok belli. Tacizler konusundaki ifşalar kesinlikle gerekli ama bu kadınınki bana çok da güven vermedi. Yani gidip taciz edenlere o surat ifadesi ile fotoğraflıyacak, ki sosyal medyanın gücünü artık herkes biliyor, millet de mal mal poz verecek. İlginç ...

hitlerhayrani

Normalde dediğin doğru olabilirdi ama bu hesap kadının kişisel profili değil ki, tacizcileri ifşa etmek için kullandığı bir hesap yani kimseyi takip etmiyor oluşu normal.

reshontheway

Mesele sadece takip değil zaten. Mantıkta bir sıkıntı var. Ve biz sadece kendi söylediklerini okuyarak ve ne amaçla çekildiği belli olmayan fotoğraflara bakarak inanıyoruz. Arkada her türlü tipten insan var. Yani sanki kardeşimiz sürekli yolda yürürken herkesden laf yiyor gibi bir hava oluştu bende fotoğraflara bakınca. Taciz olaylarına şu platformda gösterdiğim tepkiler belli bilen bilir ama artık ortam çok tehlikeli bir hal almaya başladı. Artık psikoloji bozuk kadının bile masum bir adama yönelik beni taciz etti iddiası o adamın lincine sebep olacak noktaya da geldi.

faffa

Taciz, iltifat ve teklif birbirine karıştırılıyor gibi geldi bana. "Yalarım, gömerim mm, şuran, buran" gibi sınırları aşmış cümleler haricinde "Çok güzelsiniz", "Arkadaşıma numaranınızı" verir misiniz" tarzı cümleler iltifat niyetiyle de söyleniyo olabilir, ne zaman taciz olur; kadın reddettiğinde, memnuniyetsizliğini belli ettiğinde hala ısrar ve ZORLAMA yaparsa o zaman taciz olur o. Arkadaşla Almanya'dayken böyle iltifat ve teklif edenler oldu(Göçmenlerden değil yalnız) doğru düzgün cevap verdik adamlar da ısrar etmedi. Tacizciyi tek çekse neyse, beraber selfie çekinmek tacizciyi teşvik eder bence adamın onu anlıcak beyni varmı, gururu olsa tacizci olurmuydu zaten, elini kadının omzuna koydu beraber foto çekiliyo diye sevinmiştir bile.

reshontheway

Tabiki. Ayrıca tacizciyi ifşa edeceğim diye onunla bu kadar yakınlaşma ne kadar mantıklı? Tİplerine bakılırsa aralarında evsiz, bizim tabirimizle ayyaş tinerci tipler bile var. Onların ne kadar umurunda olur zaten soyutlanmışlar soyutlanacakları kadar. Geçen ayda piskopatın biri gözümün önünde adama iftira attı. Allahtan insanlar hemen atlamadan olay tatlıya bağlandı. Ya da görüyoruz gözleri önünde taciz oluyor kimsenin gıkı çıkmıyor. Artık fırsatçılık, umursamazlık ve bilinçsizlik hat saffaya ulaştı.

faffa

Aynen zaten iyi niyetle teklif eden biri sapık muamelesi yapılmadan reddedilir bitti gitti zorluyosa tacizcidir. Gerçek tacizcinin de selfi filan bahane yakınlaştığı için sevinmiştir bile. Gerçekten tacize uğrayınca insanın eli ayağı titriyo böyle selfiyi filan geçtim ordan ışınlanmak istiyosun. Her halta taciz deyince bu sefer gerçekten taciz olunca insanlar duraksıyo, başıma geldi...

reshontheway

Yooo ben de ilk bakışta yanlış anladım ama sonra tekrar okudum ve düzelttim. Siz galiba görmediniz düzelmiş şeklini ;)

faffa

Evet ilk halini görmüşüm, ben de düzelttim :))

melonsapka

numara istemek bir tür tacizzmidir değilmidr bu istemem tarzına göre değişir. arkadaşı için bağıra bağıra sırıtarak istiyorsa bu gevşekliktr tacizdir. kibarca yaklaşıp istiyorsa değildr

Görüş Bildir