Kendisini Taciz Eden Erkekleri Instagram Hesabından Bir Bir İfşa Eden Kadın

-

Kadınların, erkekler tarafından tacizi dünyanın dört bir yanında hız kesmeden devam ediyor. Yolda yürürken, otobüse binerken ya da ofiste çalışırken fark etmez; tacizci erkekler için zaman ve mekan diye bir engel yok. Tüm bu sıkıntıların farkında olan bir kadın da, kendisini taciz eden erkekleri ifşa ederek konu hakkında farkındalık yaratmak istemiş. Buyrun Noa'nın aktif tepkisine birlikte bakalım!

Madde başlıklarında yazanlar da fotoğraftaki erkeklerin attığı laflardan oluşuyor.

1. "Oooo azgın kız!

Noa, çoğu kadın gibi sokakta taciz edilmekten bıkmış bir kadın. Okulda ve yolda, erkeklerin tacizine sürekli maruz kaldığını söylüyor.

2. "Bebeğimmmm, teşekkürler... Muckk"

Ve bu konunun hiç kimsenin umrunda olmadığından yakınıyor. Tacizin boyutlarını fiziksel olarak göz önüne sermek için de böyle bir Instagram hesabı açmış.

3. "Bebeğim, bebeğimmm"

Laf atanlara karşılık verdiği zaman da bu sefer işin kavgaya dönüştüğünü söylüyor. Fakat onları görmezden gelmek de, yaptıkları şey için daha da çok cesaret veriyor diyor.

4. "Pişşştttt (Fısıldayarak öpücük göndermiş)"

Hal böyle olunca, kendisine laf atan erkekleri Instagram sayfasından bir bir ifşa etmeye başlamış. Bunun için de öncelikle kendisini taciz edenlerle fotoğraf çektirmeyi teklif etmiş.

5. "Hımmmmm... Öpücük ister misin?"

En başta birlikte fotoğraf çektirmek konusunda tereddüt etmiş ancak ilk teklifine çok büyük bir hevesle "Evet" yanıtı alınca aynen devam etmiş.

6. "Seksi! Arabama gelmek ister misin?"

İlginçtir, laf atanların hepsi fotoğraf çektirmek için can atmış. Aynısının bizde olma ihtimalini bile düşünmek zor.

7. "Pişşşştttt! Hooooppp! Ona numaranı verir misin?" (Yanındaki arkadaşı için)

8. "Buyur güzelim!" (Ellerini havaya kaldırarak)

9. "Vuuuuu şuna bak!" (Aralarında yüksek sesle konuşarak)

10. "Hey güzelim, neden üzgünsün? Neden bana gülmüyorsun? Üzgün olmak için fazla tatlısın"

11. "Hey seksi kız! Yalnız başına nereye gidiyorsun?"

12. "Mmmmmm tatlı güzel kız!"

13. "Seksi kız, nereye gidiyorsun? Ben de seninle gelebilir miyim?" (10 dk takip ettikten sonra)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
istem-bilal-gulkiran

kız jennifer lawrence’a benziyo

memonemo

Çoğu tamam da numarasını istemek taciz sayılmaz bence pek. Güzel fikir yaptığı. Kadınların sokaklarda daha rahat daha özgür dolaşacağı günler dileğiyle.

buseenurrr

demek ki yoldan geçen biri senin annene telefon numaranı versene diye bağırsa sana bu güzel bir fikir olarak gözükecek

memonemo

Hemen aklınıza anneye saldırmak geldiğine göre çok iyi niyetlisiniz sizde. Demek istediğim o değildi. Sokakta birinden hoşlandığınız da gidip numarasını istemek Amerika'da gayet doğal bir durum. Hayır, teşekkürler veremem dendiğinde de tamam deyip ayrılmak gerekiyor. Bunda ne sakınca var?

buseenurrr

bi yanına gidip pardon diye söze girip numara istemek var bir de oturduğu yerden yanımdakine numaranı versene diye bağırmak var. biri insanca davranmak diğeri ise laf atmak oluyor bilmem farkı anladın mı

memonemo

Ben de laf atmaktan bahsetmiyorum insanca numarasını istemekten bahsediyorum.

benherzane

Gönderinin altına öyle saçma yorumlar yapılmış ki vah ki vah halimize :(( Hiç bir kadın tacize maruz kalmayı iyi bir şey olarak görmez. O an yaşanan çaresizlik hissiyatı beter bir şey. Bu pis olaylar karşısında ne yapmalıyız, nasıl durdurabiliriz bu lanet olası hareketleri bilmiyoruz. O da çözümü böyle bulmuş, belki utanırlar diye... Ayrıca altta kadın kuyruk sallamazsa bir şey olmazmışmış. Hala bu kadar cahice nasıl düşünebiliyorsunuz? Günümüzde çarşaflı olan kadınlara da laf atılıyor, tecavüze maruz kalanları bile var. Mesele demek ki kadından kaynaklı değilmiş. Pis, iğrenç düşüncelerinizden kurtulun artık. Ve bu olaylara karşı çok ciddi önlemler alınmalı artık yeter!!!

cankocabey

Batıda taciz olmadığını bir kez daha görmüş olduk.

marvellll

kız güzel.

Başlıklar

InstagramSeksitatlı
Görüş Bildir