Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kendisine Konulan Polikistik Over Sendromu Tanısından Sonra İnanılmaz Bir Değişime Uğrayan Kadın: Katie Webber

16PAYLAŞIM

23 yaşındaki Katie Webber, endişe verici bir tanı aldıktan sonra 45 kilo vererek inanılmaz bir değişime imza attı.

İngiltere'de Essex- Basildon'da yaşayan Katie Webber'a, birkaç yıl önce polikistik over sendromu (PCOS) tanısı koyuldu. Doğurganlık çağındaki her beş kadından birini etkileyen bu sendrom, düzensiz veya periyodik olmayan aşırı saç uzaması, yağlı bir cilt ve sivilce problemleri, düzensiz yumurtlama veya yumurtlama başarısızlığı nedeniyle hamile kalmakta zorluk gibi semptomlara sebep oluyor. Katie'nin bu tanıdan sonra büyük bir kararlılıkla imza attığı değişim serüvenini sizin için UNILAD'tan derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/featured/girl-u...

Fazla kilolu olmak vücudumuzun ürettiği insülin miktarını arttırabilir.

Polikistik over sendromu (PCOS), yüksek insülin seviyeleri ile bağdaştırıldığında Katie'ye kilo vermek için koşulları daha iyi hale getirdi.

Şubat 2017'de neredeyse 115 kilo ağırlığında olan Katie, ileride hayalini kurduğu aileye sahip olabilmek için değişmeye karar verdi.

UNILAD'a konuşan Katie şunları söyledi: "Hayalim tabii ki de ileride büyük ve güzel bir aileye sahip olabilmek ama PCOS bunu etkileyebilir. Sadece bu olmasa bile bu farkındalık değişmek için kilo vermeme yardımcı oldu. Hayatımda yakın arkadaşlarımla deli gibi eğlenmem ve haftalık konu değişikliği yaşamam gereken dönemdeyim ama ben büyük bedenler için kıyafet satılan mağazalara mahkûmum. Bundan her zaman nefret ettim. Arkadaşlarım ile aynı kıyafetleri giyebilmeyi hayal ederdim. Kilo verdim ve şu an ki kilom 70."

Bir yılı biraz geçen bir sürede Katie, neredeyse 45 kilo vererek hedefine ulaştı ve şu anki halinden oldukça memnun.

Katie, bu işe ilk başladığında yaşam tarzını tamamen revize etmesi gerektiğinin farkındaydı ve hiç kolay olmadığını söylüyor. Dönüşümünden önce Katie çok nadir meyve-sebze yerdi ve asla düzenli bir şekilde egzersiz yapmazdı.

Ama şimdi Katie haftada en az üç kez spor salonuna gidiyor ve daha sağlıklı yiyecekler yemeyi tercih ediyor.

"Önceden hazır yiyecekler yerken artık her şeyi en baştan kendim hazırlayıp, yiyorum. Yine en çok sevdiğim şeyleri yiyorum ama bunun için kendime vakit ayırmayı alışkanlık haline getirdim. Hatta meyve ya da sebze yemeden bir günümü geçirmiyorum. Markete giderken yürümeyi tercih ediyorum. Benim için en büyük değişikliğin bu sağlıklı şeylerin nasıl pişirileceğini öğrenmek olduğunu söyleyebilirim. Yemeklerimin çok abartılı bir görsellik ve lezzet içirdiğini savunmuyorum ama gün geçtikçe daha iyi olduğunu görüyorum. Annem beni mutfakta her gördüğünde gülüyor ve  ben bile bazen yemek yapabildiğime inanamıyorum."

Her ne kadar Katie bunu itiraf etse de hepimiz biilyoruz. Aslında en kötü eleştirmenimiz kendimiziz. Belki oda bu işe başladığında tamamen mutlu olabileceğine inanmıyordu. Ama elde ettiği sonuçla hiç olmadığı kadar mutlu.

Son olarak Katie ekliyor: "Bazen yolda birkaç yıldır görmediğim insanlara çarpıyorum. Ve gördüklerinde yeni bana inanamıyorlar! Gençliğimden beri daima fazla kilolu oldum. Hatta eşimi, üvey babamı ve bir sürü arkadaşımı kendi kilo verme yolculuğuna başlamak için de teşvik ettim. Ve bu gerçekten inanılmaz bir duygu! Onlarda ilk başta yapamayacağımı düşünüyorlardı ama sonuçlarını gördüler. Değişimim boyunca gösterdiğim kararlılığa hâlâ şaşırıyorlar. Ama benimle ne kadar gurur duyduklarınıda daima belirtiyorlar."

Katie'ye başkalarına ne gibi tavsiyelerde bulunacağı sorulduğunda: "Eğer kilo vermek istiyorsanız ‘hemen başlayın’ ‘doğru zamanı beklerseniz asla bulamayacaksınız."diyor.

Katie ekliyor: "Sadece kendiniz, size istediğiniz sonuçları verebilir. Kontrol tamamen sizde." diyor.

Bizce Katie'nin hikayesi çok ilham verici... Ona yeni görünüşü ile mutlu bir hayat diliyoruz. 😇

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Keyti sadece diyet&spor şey etmemiş bence. Estetik de var. Memeler filan.... Ama yine de sağlıklı görünüyor . Önemli olan da bu.

Görüş Bildir