Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kendinizi Bir Anlığına Kötü Hissetmenize Sebep Olan Küçük Ama Can Sıkıcı 13 Detay

140PAYLAŞIM

Bazen ufak gibi görünen şeylerin moral bozma kapasitesi tahmin edilenden fazla oluyor. Gün içinde yemekten tutun da toplu taşımaya, arkadaşlarınızdan etrafınızdaki tanımadığınız insanlara kadar pek çok şey kendinizi kötü hissetmenize sebep olabilir. Bu can sıkıcı detaylardan bazılarına göz atıp aralarına sizi de vuranlar var mı bir bakın bakalım.

1. Kasada hesap öderken kasiyerin verdiğin banknotu evirip çevirip havaya doğru tutarak sahte olup olmadığını anlamaya çalışması.

2. Minibüse binen kişinin senin de yanın boş olmasına rağmen gidip daha uzaktaki başka birinin yanına oturması.

3. Arkadaşlarının sana haber vermeden topluca görüştüklerini öğrenmen.

4. Gece vakti sokakta önünde yürüyen kadının senden korkup hızlandığını fark etmen.

5. Davet edildiğin doğum gününde aldığın hediyenin diğerlerinin yanında sönük kalması ve hediyeyi verdiğin kişinin sırf sen kendini kötü hissetme diye abartılı şekilde hediyeni övüp teşekkür etmesi.

6. Yakın arkadaşlarının içinde senin olmadığın bir Whatsapp grubu olduğunu fark etmen.

7. Döneri hassas terazi ile tartıp gramla satan dönercinin tarttıktan sonra birkaç ufak parçayı geri alması.

8. Bir mağazada bir ürünün fiyatını sorduğunda "Senin bunu almaya gücün yetmez zaten, ne diye vaktimi alıyorsun?" bakışına maruz kalman.

9. Toplu taşımada birine yer verdiğinde sanki bunu yapmaya mecburmuşsun gibi yer verdiğin kişinin teşekkür etmeden geçip kalktığın yere oturması.

10. Hararetli bir şekilde bir derdini anlattığın arkadaşının sen konuşurken telefonuyla uğraşması ve sana derdini çok da önemsemediğini hissettirmesi.

11. Arkadaşından bir eşyanı kurcalamamasını istediğinde "Ne olacak ya kırılırsa parası neyse veririz" cevabı alman.

12. Tokalaştığın kişinin elini düzgünce kavramadan, parmaklarının ucuyla eğreti bir biçimde hafifçe tutup sıkması.

13. Bir sokak hayvanını beslerken gelip de "Yemek verip de bunları buraya alıştırmayın" diye çıkışan insanlarla muhatap olman.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hande96

#12 - #13 en sinir olduğum 😡

pekuz

sokak hayvanları kısmına katılmıyorum evimin arkasında bir sürü köpek var gece uyutmuyorlar havlamaktan. onları oraya alıştıranda yaşlı bir kadın. gelip gelip ekmek atıyor. kendisi tabi başka muhitte oturduğundan hayvanların gürültüsünü biz çekiyoruz o da aklınca iyilik yapıyor

cansu-dogan

Evet iyilik yapıyor. En azından ekmek bile olsa karınlarını doyurmaya çalışıyor. Hiçbir varlık insan kadar gürültü yapmaz ayrıca. Korna sesi, bağrış çağrış, inşaat gürültüsü vs.. Hayvanlar ne yapsın? Doğa mı bıraktık sanki???? Atılan üç lokmadan bile şikayetçisiniz..

bu74k

Bilader otobüste kadın çocuğuyla geldi yanım zaten boştu oturabilirdi rahatsız olmasın diye kalktım başka bi bayan otursun yanına diye kadın çocuğunu oturttu ana avrat gidene kadar sövdüm teşekkür bile etmedi egoist insanlardan nefret ediyorum kin besliyorum adeta bigün patlıcam egosu tavan yapmışlardan birine ama bakalım ne zaman.

delirium

Ya şu toplu taşımadaki olay cok sinirimi bozuyor ya. Abi kalkiyorum kadin hiçbir sey demiyor, ustune bir de somurtuyor 'simdi mi yer verebildin anca?' Diye söyleniyor. E kalkmasaydım geberseydin ayakta aq. Tesekkür etmek olmadi bi gülümsemeyle karşılık vermek zor değil. Yapmayin gözünü seveyim, iyilik yapmaktan soğutuyorsunuz.

lazkizi53

Her sabah mahallenin kopekleri beni gorunce dibimde bitiyor ben de bir 10-15 dk seviyorum onlari. Bir gun kahveden bi amca geldi kizim her gun seviyorsun bitlidir pirelidir sevme dedi. Dedim amca emin ol onlar bizden temiz şşş ;;;;))))

Görüş Bildir