Kendini Doktor Zanneden Zülfü Livaneli Koronavirüse İyi Geldiğini Söyleyerek İnsanlara İlaç Tavsiyesinde Bulundu!

2.7bPAYLAŞIM

Ülkemin aydın kesiminin geldiği noktaya bak...

Tüm dünyayı günlerdir etkisi altına alan bir Koronavirüs salgınıyla mücadele ediyoruz. Her geçen gün vakaların ve ölümlerin artmasıyla endişelerimiz de artıyor. Bu noktada da bilim insanlarından ilaç ya da aşı müjdesi vermelerini bekliyoruz.

Biz bu müjdeyi beklerken ortalıkta bazı hastalıklara iyi gelen ilaçların Koronavirüse de iyi geldiği yönünde haberler dolaşıyor. Bu ilaçlarla ilgili herhangi bir resmi açıklama yokken ne yazık ki vatandaşlarımız buna inanıyor.

Sıtma için kullanılan "Plaquenil" isimli ilacın da Koronavirüse iyi geldiğine dair paylaşımlar oldukça fazla. Bu paylaşımları ünlü isimler de yapıyor. Ne yazık ki toplumu doğru yönlendirmek yerine yanlış olana inanmalarına neden oluyorlar.

Bu isimlerden biri de Zülfü Livaneli. Doktorluğa soyunan Livaneli, Twitter hesabından ilaç listesi paylaştı.

İnsanlardan hastalandıklarında bu ilacı doktorlarından istemelerini bile söyledi.

1. Hiçbir bilim insanının doğrulamadığı bu ilacı tavsiye eden Zülfü Livaneli haliyle insanları çıldırttı.

@alpborcek

2. 

@CaKizil

3. 

@osman

4. 

@asaf_abdullah

5. 

@amankaptan

6. 

@gokcedelikurt

7. 

@ilkanakgul

8. 

@hazalisthenew

9. 

@onurarpat

10. 

@Cemil_Marki

11. 

@saziyekarlikli

12. Ünlü olan insanların kendisini her konuda uzman zannetmesi ve topluma yanlış tavsiyelerde bulunması bize zarar verir. Lütfen resmi açıklamalar dışındaki hiçbir şeye inanmayın!

@gokhanyucel

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merdolss

Zülfü Livaneli ye şahsen çok teşekkür ediyorum.Sağolsun varolsun. Eleştiriler de zaten onun bir kulağından girer diğerinden çıkar.Tavsiyesini dinleyen kazanır.

cakil-pasteur

evde oturmaktan beyni yanmış.. Birader sanane doktor musun sen!! Zülfü Livaneli de bunu yapıyorsa diğerlerine diyecek lafım yok!!

soyledim-gitti

İlk aşı bulundu haberlerinin üzerinden haftalar geçti. Bu sırada insanlar ölüyor. Bu sebeple -ilaçların onaylanmasını bekleme gibi bir lüksleri olmadığından- kendileri çeşitli ilaçlar deniyorlar. Sağlık bakanının kendisi bile belli bir ilaç kombinasyonu denediklerini söylemişti geçen konuşmasında. Bu kadar az vakit ve bu kadar çok vaka olunca haliyle deneme yanılma yoluna da gidilebiliyor. Tabii yine de bunu halka duyurmanın anlamı yok. Kimse kafasına göre ilaç kullanmamalı.

yuksel-cakmakci

Livaneli öyle bir tavsiyede bulunmaz. Dünyanın içinde bulunduğu durumu fırsat bilen fırsatçıların her alanda saldırdığı saldırılardan birine maruz kalmış belli ki. Herkes had ve ahlak bilmelidir.

shadow123

Bunadı bunadı...

Görüş Bildir