Görüş Bildir
Haberler
Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Adaylığı Hakkında Konuştu: 'İttifak Belirleyecek'

Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Adaylığı Hakkında Konuştu: 'İttifak Belirleyecek'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 'Cumhurbaşkanı adaylığı' sorusunu yanıtlayan CHP lideri, ' Bizim adayımızı ittifak belirleyecek. Millet ittifakı olarak birden fazla adayımız olabilir' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat'in konuğu oldu.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın rüşvet alan 4 bakanı Yüce Divan'a gönderirse kendisinin de yargılanacağı konusunda tehdit edildiğini söyledi.

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları söyle:

Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları söyle:
 • Erdoğan Bayraktar daha önce de benzer açıklamalar yaptı. Rüşvet alan 3 bakanın görev değişimi yapıldı, Erdoğan Bayraktar görevden alındı. Olayın Yüce Divan'a gitmesi gerekirken göndermediler. Olayı kapattılar. 

 • Bir internet sitesinde yapılan söyleşiden sonra olay büyüdü. Söylediği yıllar önce söylediğinden farklı değil. Rüşvet var ortada. Olayın gündeme gelmesi Erdoğan'ın hala sessizliğini koruması. Cemil Çiçek'in 'Evet onların Yüce Divan'a gitmesi gerekirdi' demesi doğru bir ifade. Erdoğan Bayraktar, 'Beni niye 3 bakanın yanına koydunuz' diyor. 'Ben söylenenleri yaptım, benim suçum görevi kötüye kullanmak olabilir' diyor.

 • Gönderemediler Yüce Divan'a. Çünkü gönderirsen işin ucu sana gidecek tehdidi yapıldı ben biliyorum. Bir ülkenin bir numaralı insanı eğer mal varlığı dolayısıyla tehdit ediliyorsa, o kişi o ülke için beka sorunudur.

'Devlet şirket gibi yönetilmez'

'Devlet şirket gibi yönetilmez'
 • Sedat Peker yüzünden. Erdoğan’ın söylemediği laf kalmadı, onların da bize söylemediği laf kalmadı. Sedat Peker malum açıklamalar yapıyordu. İşin içinde olduğu için isim, yer, zaman veriyor. Aksi olsaydı kanıtlayan deliller olurdu. 

 • Devlet şirket gibi yönetilmez. Siz bütün bunları yerle yeksan ediyorsunuz. Arap dünyasıyla yapılan kavgaya karşıyım. Herkesle kavgalı, bu Erdoğan'ın ayıbı.

'Çorum'daki hakaret olayı'

'Çorum'daki hakaret olayı'
 • Esnafla konuşuyorduk. Hanımefendi gördüğünüz tepkiyi gösterdi. Hata o hanımefendide değil ona buraya getiren siyasi atmosferi yaşatan kişidedir. Belki kadın haklıydı ona göre söyleseydi düzeltirdik.. 

 • Devleti yöneten kişi kibirden uzak duracak. Bizim ihtiyaç duyduğumuz şey alkış değil, eleştiri. Kadın kabul ederse evine gider konuşurum da 'neden böyle yaptı?' diye. 

 • Bu siyasi atmosferi yaşatıyorlar yukardakiler. Kimse bizi satın alamayacak. Biz tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Kimseye el açalım istemiyoruz.

Büyüme rakamları hakkında

Büyüme rakamları hakkında
 • Ne büyüme ama. Bazıları büyüdü bazıları büyümedi. Manava, berbere, işçiye emekliye, işsize soralım 'geliriniz arttı mı?' diye. 

 • Kimin geliri arttı dolarla iş yapanlar. Dolarla alışveriş yapanlar... 

 • Asgari ücretliye soralım 'kim büyüdü?' diye. Karamsar bir tablo var Türkiye'de herkes emin olsun ülkeyi bu karanlıktan çıkaracağız.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Cumhurbaşkanı adaylığı

Cumhurbaşkanı adaylığı
 • Kişiye indirmek kadar yanlış bir şey yok. Önce kuralları koymalıyız. Temiz bir adam olacak, vatandaşlar arasından ayrım yapmayacak, nefsine hakim olacak, 'güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmeyeceğiz' demeyecek, yolsuzluklar konusunda dikkat edecek. 

 • Aday olacak kişinin devleti bilmesi gerek. Bilen bir insan kurumları geleneklerini bilir. Bizim adayımızı ittifak belirleyecek. 

 • Millet ittifakı olarak birden fazla adayımız olabilir. Bu konu erken bir konu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
13
3
2
2
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Tıntın

Koltuğa yapışıp bırakmayanlar da bugün