Görüş Bildir
Haberler
Kaz Dağları Cumhuriyet Bayramı Zirve Tırmanışı Gerçekleşti

Kaz Dağları Cumhuriyet Bayramı Zirve Tırmanışı Gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dağcılık Topluluğu'nun (ÇOMÜDAT) gerçekleştirdiği '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Kaz Dağları Zirve tırmanışı' etkinliği, Dağcılık Topluluğu üyesi 24 kişilik ekip tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

24 Ekim günü sabah saat 9:00'da Çanakkale'den 24 kişiyle hareket ederek saat 11:00'de Kaz Dağları Milli Parkında bulunan Ayazma Kamp Alanına varıp çadırlarını kuran ÇOMÜDAT ekibi, gece Ayazma'da konakladı. 25 Ekim sabaha karşı 03:30'da ise tırmanış rotasına girip yaklaşık 7 saatlik tırmanıştan sonra saat 10:30'da 1774 metre irtifaya ulaşıp Karataş Zirvesinde Türk Bayrağını ve flamalarını açan ekip ardından saat 11:00'de inişe geçti. 5 saatlik inişin ardından da saat 16:00'da kamp alanına varan dağcılar tırmanışı sorunsuz tamamladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dağcılık Topluluğu'nun her yıl 18 Mart ve 29 Ekim için düzenlediği Kaz Dağları zirve tırmanışı özellikle 18 Mart'ta Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) ile birlikte hareket ederek yüzlerce dağcıyı Türkiye'nin en önemli oksijen ve doğal yaşam alanı Kaz Dağlarında buluşturuyor.

Dunyayikesfet.net

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
13
4
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın