Görüş Bildir
Haberler
Kavimler Göçü Bugün Olsa Göçülebilecek En Güzel 10 Yer

Kavimler Göçü Bugün Olsa Göçülebilecek En Güzel 10 Yer

diazepam
08.08.2014 - 16:08 Son Güncelleme: 08.08.2014 - 16:09

Bugün bir kavimler göçü başlasa nereye gideceğiz? Kuzey, Güney, Doğu, Batı? Bir kavimler göçüne hazırlıklı olun diye sizin için gidilebilecek yerleri derledik.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. İsviçre

1. İsviçre

Nüfus yoğunluğu olarak bizi komple almayabilir. Ancak yanındaki bir iki komşusundan da toprak almayı başarırsak eşsiz doğası, tükenmez kaynakları ile güzel bir göç yeri olabilir. Şehirleşmedeki başarıları, sorunsuz alt yapı fazla bir şey yapmadan yaşamaya kaldığımız yerden devam etmemizi sağlayabilir. Tek sıkıntısı denize kıyısı olmaması olabilir ancak bu açığı İsviçre'nin nehirleri ile kapatabiliriz. Netice olarak kavimler göçü olması haline karasal ulaşımın olduğu bu yere göçmek mantıklı gibi duruyor.

2. Norveç

2. Norveç

Sorunsuz komşular, mükemmel bir doğa, sessiz, sakin ve huzurlu bir yaşam için göçülmesi gereken yerlerin başında geliyor Norveç. Tek sıkıntısı güneşi görme konusunda sıkıntıları olması. Kuzeye yakın olması sebebiyle iklimlerin, gündüz ve gecelerin biraz sıradışı seyretmesi. Onun dışlında deniz arasan deniz, doğa ararsan doğa, geniş araziler ararsan arazi hepsi var. Biraz kafa dinleyelim diye düşünürsek Norveç adres olabilir.

3. Uruguay

3. Uruguay

Uruguay'ı saatlerce anlatabiliriz, ama şu galeriye bakmanız hızlı yol almamızı sağlar. 

http://onedio.com/haber/uruguay-a-yerlesmek-icin-23-sebep-268144

Güney Amerika kıtasının en güzel ülkelerinden biri. Deniş aşırı olduğu için fazla kalabalık gidemeyeceğimizi düşünüce toprakları da haydi haydi yeterli gelecektir. Kurulmuş olan düzeni bozmadan sürdürebilirsek çok süper bir hayat bizi kucaklayabilir.

4. Polonya

4. Polonya

Hem yakın, hem geniş hem de harika şehirlere sahip bu ülke yeni adresimiz olabilir. Fazla yol tepmeden hemen yerleşir yaşamaya başlarız. Resmen möbleli daire gibi Polonya. orta Avrupa ile Kuzey Avrupa arasında köprü gibi olan Polonya jeopolitik önem bakımından da bize halihazırda çok benzemekte. Dolu dolu yaşanmış bir tarihi de hesaba katarsak sanki Polonya 'bana göçün' diye bağırıyor gibi.

5. İspanya

5. İspanya

Bir Akdeniz ülkesi bizler için yabancılık çekmeden yerleşebileceğimiz bir yer olabilir. Yüzölçümü bizden 200 bin kilometrekare daha düşük ama fark etmez halihazırda 50 milyon nüfusu olan bu ülke kabaca hepimizi rahatlıkla alacaktır. Yetiştirdiği ürünler, sanayisi, turizmi bize çok benzer olan bu ülke kavimler göçü sırasında ilk sırada değerlendirilebilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Brezilya

6. Brezilya

Güney Amerika'nın incisi Brezilya, ulaşım sıkıntısını bir şekilde hallettikten sonra mükemmel bir seçim olabilir. Zaten şu haliyle bile bizimle büyük benzerlikler taşıyan Brezilya'ya bir de yağmur ormanlarını, geniş arazileri, mükemmel plajları ekledik mi sanki 'Gelin buraya yerleşin' der gibi. Sıcakkanlı insanların ülkesine bizim gibi sıcakkanlı insanlar yaraşır. Benim favorim Brezilya.

7. Kanada

7. Kanada

Tek sıkıntısı uzak olması. Onun dışında piyangodan çıkmış gibi bir ülke. Tıkır tıkır işleyen sistem, alt yapı, şehircilik, ulaşım, benzersiz doğa, insana huzur veren yerler, göller, nehirler, deniz... Daha ne isteyebiliriz ki? Üstelik tek komşumuz da Amerika olacak. Bundan iyisi Şam'da kayısı der susarım.

8. Orta Asya

8. Orta Asya

Zamanında ilk kavimler göçü ile çıktığımız topraklara milenyum kavimler göçü ile şaşalı bir dönüş yapmak hem maddi hem de manevi olarak bizi tatmin edecektir. Koskocaman araziler, bol bol petrol, doğalgaz bize istediklerimizi verecektir. Zamanında topraklar verimsizleşti diye kaçtığımız bu yer bugünün teknolojisi ile istediğimizi verecektir. Yüzümüzü biraz doğuya dönmenin vaktidir belki de.

İçeriğin Devamı Aşağıda

9. Yeni Zelanda

9. Yeni Zelanda

Kanada gibi ulaşım sorunu yaşayabileceğimiz yerlerden. Bir ada ülkesi olması, yüz ölçümünün bizim 3'te birimiz kadar olması gibi sıkıntılar da ortada, ancak yakınındaki Avustralya ile kombinlersek güzel bir tercih olabilir. Zaten yüzüklerin efendisi filmi ile iyice sempatimiz artmışken iyi bir tercih olabilir.

10. Fransa

10. Fransa

Sahibinden kiralık möbleli kelepir daire tadında ülke. Var olanı bozmazsak üstüne hiçbir şey eklemesek bile bizi rahat 50 yıl idare eder. Yolunun da uzak olmadığı düşünülürse listedeki en iyi ülke olabilir.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bonus: İskoçya

Bonus: İskoçya

İngiltere gıcıklık yapmasa aslında listenin ilk sırasında yer alacak ülke ama işte İngilizler var ya arada onlar kıllık yapar. Yine de dursun bir kenarda.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ömer Çetin

Uruguay en temizi başkanları da süper adam halktan biri,hırsız değil ;)