Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kasıtlı Olarak En Çok İnsan Öldüren 12 Hayvan Türü

-

En Çok İnsan Öldüren 12 Hayvan Türü

En Çok İnsan Öldüren 12 Hayvan Türü

Bu listeye hastalık bulaştırarak kitle ölümlerine yol açan;

Çeçe sinekleri , Sivrisinekler veya dağ sıçanları gibi hayvanlar eklenmemiştir.

12. Leopar

Ortalama ağırlıkları 75 kilogramdır ve kendi ağırlıklarındaki insanları kolayca öldürebilirler.Yalnızlığı çok sevip genellikle karşılaşmaktan kaçınsalar da her yıl en az 15 kişi leoparlar tarafından öldürülmektedir.

11. Köpek

Her yıl 175 sayısına yakın insan , köpekler tarafından parçalanmaktadır.

10. Karınca

Asker karıncaların binlercesinin bir araya gelerek hareket kabiliyetini kaybetmiş insanlar başta olmak üzere her yıl 200'den fazla insanı öldürdükleri bilinir.

9. Aslan

Aslanlar , insanları besin kaynağı olarak gördükleri için karşılaşma esnasında hiç çekinmeden saldırabilirler.Her yıl 250 kadar insan aslanlar tarafından avlanmaktadır.

8. Denizanası

Her yıl 300'e yakın kişinin ölümüne sebep olan zehirli denizanaları , köpek balıklarından 15 kat daha fazla ölüme yol açarlar.

7. Kaplan

Kedigiller arasında en fazla insan öldüren hayvandır.Her yıl 300'den fazla insan kaplanlar tarafından parçalanmaktadır.

6. Bufalo

1,5 tona kadar çıkan ağırlıkları ve insanlardan hoşlanmıyor olmaları onları ölümcül yapmaktadır.Bufalolar tarafından öldürülen yıllık insan sayısı 400 kadardır.

5. Fil

Duygusal oldukları için kolay agresifleşebilirler.Her yıl en az 500 kadar kişi filler tarafından öldürülmektedir.

4. Timsah

Su kenarlarında kamufle oldukları için fark edilemeyen bu ölüm makineleri , yılda 2500 kadar insan öldürmektedirler.

3. Su Aygırı

İnsanların varlıklarından hiç hoşlanmazlar.Bu yüzden kasıtlı olarak insanlara sıklıkla saldırırlar.Ölüm , su aygırlarının 50 cm'lik dişlerinden kaçınılmazdır.Yılda 3000 kadar insan bu hayvanlar tarafından öldürülmektedir.

2. Akrep

Her yıl 4000'e yakın insan zehirli akrepler tarafından öldürülmektedir.

1. Yılan

Yılanlar her yıl sadece Hindistan'da 4000'den fazla insanın ölümünden sorumludur.Dünya çapında ise 50000'den fazla insanın ölümünden sorumludurlar.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
captainwolfburak

rakamlar abartı ve gerçekle alakası yok evet bu hayvanlar insanları öldürüyor evet bu hayvanlar insanlar için tehlikeli ama neden ? ayrıca bu kadar öldürmüyorlar bir kere doğada 300 kadar insan öldürücek kaplan yok nesilleri tehlikede bu sadece bir örnek ve kasıtlı olarak öldürmezler. deniz anaları öylesine yüzer sen görmezsin, yılan bölgesine girer ve onu korkutursan saldırır, aslan keza aynı,su aygırı keza aynı, timsah aç ise saldırır ki çok nadirdir onun haricinde uğraşırsan öldürür yok avlayayım derisini alır satarım tarzı adamları, fil keza aynı kızarsa saldırır, köpek kuduz yada kışkırtılarsa ısırır,leopar insana pek gözükmez bile, akrep yaklaşırsan sokar, buffalo korkarsa tosar ezer geçer,karıncalar bak işte onlar biraz meşaketli ama genede koloniyi rahatsız etmelisin. yan sonuç olarak dostum listedeki hayvanlar doğru ama rakamlar abartı, ve kasıtlı diye bir olay yoktur doğada kasıtlı öldüren tek canlı İNSANDIR bu rakamlar anca insanların yılda öldğrdğkleri olabilir derisi,postu,dişi,zehiri vb ki dağa fazla öldürülüyor. ben kimim nerden bu kadar yazdım ve karşı çıktım orasına gelirsek biryerlerimdem sallamıyorum zooloji büyük bir ilgi alanımdır ve ve daha internetim bile yok iken yıllarca zooloji araştırmaları yaptım ve bilgi edindim bir hobi olarak biraz daha dikkatli olmak lazım böyle rakamlar verirken hayvanlar doğru ama rakamlar yanlış başta belirtmişsin hastalık ile bulaşan hayvanları eklemedim diye o yüzden sivri sineğin olmamasıda normal

Görüş Bildir