Görüş Bildir
Haberler
Karşıyaka Taraftarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakaret Soruşturması

Karşıyaka Taraftarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakaret Soruşturması

Enver K.
24.03.2016 - 12:11

İzmir'de geçen pazar günü oynanan Pınar Karşıyaka ile Fenerbahçe basketbol maçında, tribünlerden toplu olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret ve küfür içerikli tezahürat yapılması, savcılığı harekete geçirdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tribünde olup da küfür ettiği tespit edilenlere, savcılığa ifade vermeleri için tebligat gitti. Bu gelişme sonrasında, taraftarlar sosyal medya üzerinden tepkilerini ortaya koydu. 

Geçen Pazar Karşıyaka Arena'da, Pınar Karşıyaka ile Fenerbahçe takımları arasındaki basketbol maçında hakemlere yönelik yapılan kötü tezahüratlardan dolayı, ilk periyodun bitimine 2 dakika 52 saniye kala anons yaptırıldı. Ardından ikinci periyodun başında ve 5'inci dakikalarında, bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve rakip takıma yönelik küfürlü tezahürattan dolayı, anons yaptırıldı. Maç sonunda da, gözlemcilerin hazırladığı rapora göre, Karşıyaka, Türkiye Basketbol Federasyonu disiplin kuruluna sevk edildi, 4 maç seyirciye kapatılması gündeme geldi.

Önce Polis ardından Savcılık harekete geçti

Önce Polis ardından Savcılık harekete geçti
Önce Polis ardından Savcılık harekete geçti

Maç sırasında yaşanan bu olaylar, sahada görevli polisler tarafından kamera kaydına alındı. Ardından da, adli soruşturma başlatıldı. Tezahüratların yapıldığı tribünde bulunan ve küfür eden taraftarların isimleri, polisin incelemesiyle tek tek tespit edildi. Ardından da Karşıyaka Çarşı Taraftar grubu üyesi oldukları, polisin hazırladığı soruşturma evrakında ifade edilen bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Harekete geçen savcılık, ilk tespitte isimleri belirlenen kişiler hakkında, 'Kamu düzenini bozmak' ve 'Devlet büyüklerine hakaret' suçlarından ifade vermek üzere çağrı yapıldı. İfadelerin savcılık adına, Güvenlik Şube Müdürlüğü Kamu Güvenliği Şube Müdürlüğü'nce alınacağı belirtildi. 

Taraftarlar harekete geçti

Yaşanan gelişme üzerine Pınar Karşıyaka taraftarları, tepkilerini sosyal medya üzerinden gösterdi. Twitter'de, 'Karşıyakayalnızdeğildir' hashtagiyle, tepkiler yazıldı. Bu arada Karşıyaka'nın ezeli rakibe Göztepe taraftarlarının da 'Karşıyaka'yı yedirmeyiz' diyerek destek verdikleri görüldü. Gelişme karşısında, taraftar grupları, yapacakları ortak toplantıdan çıkan sonuca göre hareket etme kararı aldı. Kulüpten ise resmi bir açıklama gelmedi. Kaç taraftara tebligat gittiği ise henüz açıklanmadı. 

Geçen pazar, Karşıyaka Arena'da oynanan Spor Toto Basketbol Ligi maçında Pınar Karşıyaka, Fenerbahçe'yi son periyotta 10 sayı geriden gelerek 86- 81 yenmişti.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
41
5
4
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Nalan Zencirci

KAF KAF KAF..SİN SİN SİN..KAF SİN KAF SİN KAF..!! GÖZ GÖZ GÖZTEPE..!!

Pasif Kullanıcı

Karşıyaka adamdır. Tıpkı tüm İzmir gibi.