Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kariyerlerini Gerçek İsimlerini 'Çeşitli Sebeplerle' Değiştirerek İnşa Etmiş 19 Ünlü

 > -
Abone ol

1. Irina Valeryevna Shaykhlislamov (İrina Shayk)

Biz onu Irina Shayk olarak tanıyoruz çünkü Avrupa'da ve Amerika'da adı duyulmaya başladığında, kendisi böyle bir kısaltmaya gitmeyi uygun görmüş.

2. Milena Markovna Kunis (Mila Kunis)

'Mila' aslında onun lakabıymış. Şöhret olunca da yoluna onunla devam etmiş.

3. David Law (Jude Law)

Jude aslında onun ikinci ismiymiş. Ve 'David'in yerine onu kullanmayı seçmiş.

4. Simon John Beckingham (Simon Pegg)

Ebeveynleri boşandıktan sonra Simon, üvey babasının soyadını kullanmayı seçmiş. Karşımıza Simon Pegg olarak çıkmasının sebebi buymuş.

5. Michael A. Fox (Michael J. Fox)

'A. Fox' kulağa biraz garip geliyor değil mi. Ne de olsa biz onu 'J Fox' olarak biliyoruz. İsim değişikliğinin sebebi ise ünlü aktörün, kariyerinin ilk zamanlarında 'Michael A. Fox' adında bir başkasının da ortalıkta olduğunu öğrenmesiymiş.

6. Julie Smith (Julianne Moore)

İlk adı olan 'Julie' ile ikinci adı olan 'Anne'i birleştirince ortaya hepimizin yakından tanıdığı 'Julianne' adı ortaya çıkmış. 'Moore' ise babasının ikinci adıymış.

7. Nicole Valiente (Nicole Scherzinger)

Henüz bir çocukken Nicole, Gary Scherzinger isimli biri tarafından evlat edilmiş. Böylece herkesin tanıdığı Nicole Scherzinger'e dönüşmekteki ilk adımını atmış.

8. Alicia Foster (Jodie)

Çocukken kız kardeşleri onu 'Jodie' olarak çağırıyormuş. Zamanla o da bu ismi benimsemiş ve sonucunda kullanmaya başlamış.

9. Peter Hernandez (Bruno Mars)

'Bruno' aslında ona babası tarafından küçükken takılmış bir lakapmış. Sebebi ise bir hayli toraman bir çocuk olmasıymış. 'Mars' ise yaşam tarzı yüzünden kendi kendisine bulduğu bir soy isim.

10. Eric Banadinovi (Eric Bana)

Değişikliğin nedenini bilen yok. Zira kendisi de bu konuda bir açıklama hiç yapmadı. Ancak en geçerli teori, 'Bana'nın akılda daha kalıcı olduğu düşünüldüğü için tercih edildiği şeklinde.

11. William Bradley Pitt (Brad Pitt)

Los Angeles'a genç yaşta taşındığında, ilk yaptığı işlerden biri adını değiştirmek olmuş. Belki çok radikal bir değişiklik değil ama akılcı olduğu aşikar.

12. Jose Antonio Dominguez Banderas (Antonio Banderas)

Sebebi gayet aşikar değil mi?

13. Love Michelle Harrison (Courtney Michelle Love)

Henüz 3 yaşındayken ebeveynleri boşanır. Velayeti alan annesi adını Courtney Harrison olarak değiştirir. Adına son halini ise kendisi verir ve  'Courtney Michelle Love' ortaya çıkar.

14. Philip Rourke Jr (Mickey Rourke)

Adını değiştirmesiyle ilgili bir hikayemiz yok. Ama 'Mickey' sizce de daha havalı durmuyor mu?

15. Shawn Carter (Jay-Z)

'Jay-Z' ismi ona Brooklyn yıllarından yadigar kalmış. Zira o zamanlar insanlar onu 'Jazzy' diye çağırıyorlarmış. O da zamanla 'Jazzy'i, sahne ismi olan 'Jay-Z' çevirip kullanmaya başlamış.

16. Christopher Kutcher (Ashton Kutcher)

New York'taki bir modellik ajansıyla çalışmaya başlaması yüzünden, kariyerinin ilk yıllarında, ikinci adı olan Ashton'ı kullanmaya başlamış. Çünkü aynı ajansta 'Chris' diye başka bir model daha varmış.

17. Destiny Hope Cyrus (Miley Cyrus)

Ailesi, büyüyünce çok büyük işlere imza atacağını düşündüğünden ona Destiny(Kader,Yazgı) ve Hope (Umut) isimlerini vermiş. 'Miley' ise ona çok güleç bir bebek olduğu için takılan 'Smiley' lakaptan geliyor.

18. Robyn Rihanna Fenty (Rihanna)

Şöhret kapıları aralanınca, ilk adını ve soyadını kullanmayı bırakmış.

19. Katheryn Elizabeth Hudson (Katy Perry)

İlk albümünü piyasa çıkarmadan önce 'Katy Hudson' ismini kullanmayı düşünmüş. Ancak 'Kate Hudson' ile olan benzerliğin kafa karışıklığı yaratacağı endişesiyle bu isimden vazgeçmiş. Sorununa çözümü de, annesinin kızlık soyadı olan 'Perry'i kullanarak bulmuş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevimsiz-kedi-yavrusu

Irina Valeryevna Shaykhl(islamov) - Ronaldo bunu beğendi ve Mesutla birlikte diye ekledi :D :D asdsafasd

feyk

William Bradley Pitt simdi isim mi degistirmis oluyor. amerikada buna isim degistirme denmez. gene kendi isimini kullaniyor, sadece kisaltilmis seklini. amerikada cok yapilan bir sey. ornegin bill gates in, tam ismine hic baktinizmi. William Henry Gates III. bill william'in kisaltmasi. simdi bill gates sahne ismimi kullanmis oluyor. yada bill clinton. onunda isminin uzun sekli William Jefferson Clinton. ama resmi hitaplarda bile bill olarak geciyor. suleyman demirel'e resmi hitapda sulo demirel demek gibi bir sey.

asphodeldragon

Aynen, alakasız kısaltmaları ve lakapları olabiliyor bizim bilmediğimiz. Gayet normal bir şey.

beyazgozluksefa

Abi Jude Law gibisi var mı ?

didoin

Rihanna'nın tam adını ilk defa ögrendim suan. Cok yakından takip etmeme ragmen. Bana da yazıklar olsun :))

faruk-cebinel

eric bana-ashton kutcher benzerliği !

Görüş Bildir