Görüş Bildir
Haberler
Kardeş Türküler ve Sezen Aksu'dan Bol Mesajlı Konser

Kardeş Türküler ve Sezen Aksu'dan Bol Mesajlı Konser

adem kara
04.07.2014 - 12:01

Kardeş Türküler topluluğu, dün geceki özel konserinde Sezen Aksu ile Ara Dinkjian’ı konuk etti.

Kardeş Türküler’in solistleri, konserin başında, Soma’ya ve Lice’ye selam gönderdi. Türkçe, Kürtçe, Ermenice, Zazaca, Çerkesçe ve Arapça şarkılar ve türküler seslendiren topluluğa, konuk sanatçı Ara Dinkjian da ilk bölümün ortalarında sahneye çıkarak uduyla eşlik etti. Konserin ilk yarısı 1 saat sürdü ve 22.30′da sona erdi.

Konserin ikinci yarısının başında, seyirciler “Sık bakalım, sık bakalım, biber gazı sık bakalım / Kaskını çıkar, copunu bırak / Delikanlı kim bakalım” şeklinde slogan attı.

Ardından, sahneye Kardeş Türküler ile birlikte Sezen Aksu da çıktı. Sezen Aksu, ilk olarak “Yeniliğe Doğru” adlı şarkısını seslendirdi. Arkasından, Kardeş Türküler ile birlikte sevilen şarkılarını söyledi.

Seyircilerle zaman zaman sohbet eden, zaman zaman da espriler yapan Sezen Aksu, “Biz son derece özgürlükçü, demokratik, baskıcı olmayan bir ortamda değil miyiz? Herkes başkalarının yaşam alanına saygı göstermeli” dedi. Sanatçı, konser sırasında kıvrak müzikler eşliğinde dans da etti.

Sezen Aksu, “Bu da gelir, bu da geçer” türküsünü söyledikten sonra da, “Kaç asırlık zulme dayanan Alevi kardeşlerime selam olsun” dedi.

Konserde, Suzan Kardeş de sahneye çıkarak sevilen bir kaç şarkısını seslendirdi.

Gecenin sonunda, Sezen Aksu, Ara Dinkjian ve Kardeş Türküler topluluğu uzun süre alkışlandı.

Konseri, HDP Milletvekili Sebahat Tuncel izledi. 

DHA

Kaynak: http://zete.com/kardes-turkuler-ve-se...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0