Görüş Bildir
Haberler
Kardeş Kavgasının Böylesi Görülmedi! Duvar Yazılarıyla Birbirlerini Suçluyorlar

etiket Kardeş Kavgasının Böylesi Görülmedi! Duvar Yazılarıyla Birbirlerini Suçluyorlar

Edirne'de yıllar önce miras yüzünden küsen Mümtaz ve Ahmet Çavutçu kardeşlerin kavgası görenleri hayrete düşürüyor. İki kardeşin kavgası sözlü atışmasının ötesine taştı, karşı karşıya olan evlerinin duvarlarına ve camlarına astıkları yazılarla birbirlerini suçluyorlar... 

Edirne'de işçi emeklisi kardeşler Mümtaz Çavutçu ile Ahmet Çavutçu arasında, aileden kalan mirasın paylaşımı sırasında 1976 yılına anlaşmazlık çıktı. Anlaşmazlık nedeniyle küsen kardeşler birbirleriyle konuşmayınca, araya giren çocukları 19 yıl süren küslüğe kardeşleri barıştırarak son verdi. Edirne'nin Barutluk Mahallesi'nde aynı sokak üzerinde karşılıklı evlerde oturan kardeşler, bu kez 2004 yılında çeşitli nedenlerle tartışıp, küstü. Ahmet Çavutçu, evinde aşırı gürültü yaptığı ve kaçak içki sattığı iddiasıyla ağabeyi Mümtaz Çavutçu hakkında polise şikayetçi olunca, küskünlük gerginliğe neden oldu.

Suçlamalar duvarlara ve camlara taştı

Suçlamalar duvarlara ve camlara taştı

Şikayetin ardından hakkındaki suçlamalara takipsizlik verilen Mümtaz Çavutçu, önce kardeşinin evine bakan evinin kapısını kapatıp, başka bir giriş yaptı. Ardında da kendisini şikayet eden kardeşine mesajını evinin penceresi ve duvarlarına astığı yazılarla vermeye başladı. Mümtaz Çavutçu, 'Adliye ve karakolu yol yapacaksın. Sonra da uzlaştırın bizi hakim bey diyeceksin. Yok öyle 5 kuruşa köfte', 'Adliye ve karakol gülü', 'Şimdi ben kime mektup yazacağımı biliyorum. Bir şey yapar mıyım yapamam mı. Pek yakında', 'Zavallı kara kedi', 'Havlayan it cami duvarına yaslanıp pineklermiş', 'Gambazlığı meslek edinmiş kişi'nin de aralarında bulunduğu ve zaman zaman hakaret de içeren çeşitli yazılar yazarak kardeşine tepkisini gösterdi.

Ağbeyine aynı yöntemle yanıt verdi

Ağbeyine aynı yöntemle yanıt verdi

Ahmet Çavutçu da ağabeyine aynı yöntemle karşılık verdi. Çavutçu, 'Pavyon erkeği oku', 'İnkarcı, yalancı iftiracıya' başlığını taşıyan bir yazı astı. Yazıda, 'Sokak duvarına yazanı tanıyor musunuz ? 1978'te Kıyık tuvaletlerinde kendini vurdurup, beni vurdular diye diye iftira atan kişiyi tanıyor musun? Babasının sağlığında eve kapıdan değil, pencereden giren adamı tanıyor musunuz? Yakın zamana kadar ramazan ayı ve dini gecelerde içki içen ateisti tanıyor musun? Babasının kovalarken ayakkabı giymeden kaçanı tanıyor musun? Çıkar uğruna parti değiştiren ya da para uğruna kendini pazarlayan adamı tanıyor musun? ifadeleriyle ağabeyine yüklendi.

"Terk edemediği çocuksu hareketleri var"

"Terk edemediği çocuksu hareketleri var"

Ahmet Çavutçu, aralarındaki sorunun miras anlaşmazlığından kaynaklandığını belirterek, ağabeyinin kendilerini sürekli rahatsız ettiğini öne sürdü. Ahmet Çavutçu, ağabeyini, evinin kapısını iptal edip, tam karşısında açtığı demir kapıdan kaçak içki sattığı gerekçesiyle şikayet ettiğini ifade ederek şöyle dedi:

'Bunun üzerine hakkımda hakaretli yazılar yazmaya başladı. Takip altına aldılar. Ben gerekli şikayetimi yaptım. Savcılık soruşturmasını yaptı ama bu durmadı. Bunun maziden, 80 öncesinden alışkanlıkları var. Duvarlara yazı yazma huyu var. Terk edemediği çocuksu hareketleri var. Kendisini ağabeyim olur ama reddettim demiyorum. 1976 yılında beni dolandırdı. 2017'de yine dolandırdı. Paramı vermedi. Ben asker olduğum sene yapmış olduğu satışların bana hesabını veremedi. Ben bununla 19 sene konuşmadım. 19 sene çocukların ön ayak olup barıştırmasıyla tekrar barıştık. En son 2004 yılında tekrar küstük, o günden bu güne konuşmuyoruz. Bu yaşanan olayların ardından 4 kardeş birbirimizle konuşmuyoruz.'

"Ben içki satmıyorum, kendim içiyorum"

"Ben içki satmıyorum, kendim içiyorum"

Mümtaz Çavutçu ise kardeşinin kendisini 3 kez savcılığa şikayet ettiğini belirterek, 'Ben içki satmıyorum, kendim içiyorum. Beni geçtiğimiz, temmuz ayında karakollara ve savcılığa, kaçak içki satıyor diye şikayet edince, ben de yazı yazmaya başladım. Beni mektup yazarak da ayrıca şikayet etmiş. Polis araştırma yaptı, savcılık takipsizlik kararı verdi. Bu yazılarda hakaret de yok. Hakaret varsa savcılık orada, şikayetçi olsun. Evlerimizin önünden geçen yolu kapatmamı istiyorlar. Yolu neden kapatayım, ya yangın olsa, itfaiye, ambulans oraya nasıl girecek. O yolda benim hissem var. Kapatmam' diye konuştu.

Kardeşler arasındaki yazılarla devam eden karşılıklı suçlamalar zaman zaman aile fertlerinin de karıştığı tartışmalara dönüp, sürüyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
253
34
19
12
11
7
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Belphegor

Burada çok ağır ithamlar var. Bakınız topal ördek, penguen, zavallı ayı, zavallı ucube yaratık, zavallı kara kedi, adliye ve karakol gülü ve ölseydim de duym... Devamını Gör

hakan

Sahtekar topal ördek penguen :D