Karantinada Kaç Kilo Alacaksın?

-
Abone ol

Karantinada psikolojimizle birlikte büyük oranda etkilenen bir şey daha var... Evet, göbeklerimiz! Bakalım süreç sonunda kaç kilo alacakmışsın?

1. Öncelikle yaşını öğrenelim!

2. Bugünlerde güne saat kaç gibi başlıyorsun?

3. Kahvaltı sofraların daha çok hangisine benziyor?

4. Bu süreçte evde spor yapıyor musun?

5. Akşam yemeklerinde hangi tür yemekleri daha çok tercih edersin?

Salata
Pizza
Sulu yemek & pilav
Mantı

6. Ara öğünlerin nasıl geçiyor peki?

Fındık, ceviz ya da meyve gibi açlığımı bastıran şeyler yerim.
Ara öğünde de yemek yerim ben.
Kahve vb. şeyler içerim.
Yoğurt vs. atıştırırım bir şeyler.

7. Bu süreçte yemekleri genellikle evde mi hazırlıyorsun yoksa dışarıdan mı söylüyorsun?

8. Son olarak, akşamları çay ya da asitli bir şeyler içerken yanında daha çok hangisini tercih edersin?

Çekirdek
Tatlı olmadan olmaz
Cips
Herhangi bir şey yiyip içmek zorunda mıyım?

Hiç kilo almayacaksın!

Karantina sürecinin en şanslısı nerdeymiş? İşte buradaymış! Sen ya yiyip yiyip kilo almayanlardan ya da yediklerine dikkat edip sporunu aksatmayanlardansın. Hangisi olursan ol, diğer tüm insanlar sana şanslı olduğun gözüyle bakıyorlar. Gerçi kendi azmin ve çabanı da görmezden gelmemek lazım. Tebrikler!

1-2 kilo alacaksın!

Sen bu süreci en hafif şekilde atlatacak kişilerden birisin. Gözle görülmeyen bir farkla, 1-2 kilo fazlalıkla atlatacaksın karantinayı. Tabii bunu problem eden biriysen kafana takabilirsin, ama merak etme hareketli günlerine geri döndüğünde kolaylıkla verebilirsin bu kiloyu. Öyle kafana takıp dert edeceğin kadar büyük bir sorun yok yani ortada.

3-5 kilo alacaksın!

Yanlış duymuyorsun, dikkat etmen için çalan sinyaller bunlar! İpin ucunu biraz kaçırmış gibi görünüyorsun ama üzülme, yol yakından dönmek de senin elinde. Yediklerine biraz dikkat edip evdeki imkanlarınla spor yaparsan bu sorunu çözebilirsin diye düşünüyoruz. Birazcık kontrolü ele alman gerek sadece!

5-10 kilo alacaksın!

Evet, maalesef yanlış duymadın. Alacağın kilo neredeyse 10 kilo olacak ve sosyal hayatına döndüğünde bunun sıkıntısını hissedeceksin. Ama bu sonucu yaşamak istemiyorsan harekete geçmek için vaktin var. Yiyip içtiklerine dikkat edip, evde biraz olsun hareket edersen sonuçları bu kadar fazla olmayacak. Seni çok iyi anlıyoruz, yemek çok güzel ama sağlığını da düşünmek zorundasın!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tuba-temiz-kalenderoglu

Karantina sürecinin en şanslısı nerdeymiş? İşte buradaymış! Sen ya yiyip yiyip kilo almayanlardan ya da yediklerine dikkat edip sporunu aksatmayanlardansın. Hangisi olursan ol, diğer tüm insanlar sana şanslı olduğun gözüyle bakıyorlar. Gerçi kendi azmin ve çabanı da görmezden gelmemek lazım. Tebrikler!

fulya-kozan

KArantina sürecinin en şanslısı nerdeymiş? İşte buradaymış! Sen ya yiyip yiyip kilo almayanlardan ya da yediklerine dikkat edip sporunu aksatmayanlardansın. Hangisi olursan ol, diğer tüm insanlar sana şanslı olduğun gözüyle bakıyorlar. Gerçi kendi azmin ve çabanı da görmezden gelmemek lazım. Tebrikler!

ipeksu-kaya

hiç almicakmışım

aselbelis87

hiç kilo almıyacakmışım doğru dedin onedio 2-3 aydır evdeyim 5 kilo vermişim umarım ilerleyen süreçlerde almam :)

aselbelis87

hiç kilo almayacaksın dedi tam 2 aydır evdeyim 4 kilo vermişim hemde umarım kilo almama sonraki süreçlerde :)

Görüş Bildir