Görüş Bildir
Haberler
Kara Para Aklama Konusuyla Gündeme Gelen Twitch'den Yeni Gelişme! Pqueen'in Bilgileri İfşa Edildi...

Kara Para Aklama Konusuyla Gündeme Gelen Twitch'den Yeni Gelişme! Pqueen'in Bilgileri İfşa Edildi...

GNS
04.11.2021 - 19:19

Dijital ortamın ünlü canlı yayın uygulaması Twitch'de yaşanan olaylar durulmuyor. Son olarak ünlü yayıncı Jahrein'in kara para aklama iddialarından sonra güvenlik açıkları ortaya çıkmaya başladı. Kişisel bilgilerin gizliliği konusunda güvenlik açıkları olduğu fark edilen Twitch'de, dün akşam yaptığı canlı yayın esnasında Pqueen kullanıcı adı ile tanınan fenomen Pelin Baynazoğlu, 'wtcN' lakaplı Ferit Karakaya ve YouTuber Burak Güngör gibi isimler ifşa edildi. Kimliği belirsiz isimler, fenomenlere ait tüm kişisel bilgileri ortaya çıkardı. Pqueen Pelin Baynazoğlu öfke saçtı. İşte haberin detayları...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ünlü yayın platformu Twitch'de yaşanan skandalların ardı arkası kesilmiyor. Fenomen yayıncıların tüm kişisel bilgileri dün akşam kim olduğu belli olmayan kişiler tarafından ifşa edildi. Kişisel bilgilerin güvenliği konusunda yeterli güvence sağlamayan platform sebebiyle Pqueen çılgına döndü.

Canlı yayında Bilgileri İfşa Edildi

Canlı yayında Bilgileri İfşa Edildi

Kişisel bilgilerin güvenliği hususunda tam anlamıyla güvence vermeyen Twitch'te Pqueen kullanıcı isimli fenomen Pelin Baynazoğlu'nun dün akşan canlı yayın açtığı sırada kim olduğu bilinmeyen bir kullanıcı tarafından Bit bağışı yaparak Pqueen'in ev adresi ve telefon numarası gibi kişisel bilgilerini binlerce kişinin izlediği canlı yayında paylaştı.

İstediğiniz Kadar Ağlayın Zırlayın

İstediğiniz Kadar Ağlayın Zırlayın

Canlı yayında bilgilerinin paylaşılmasına sinirlenen fenomen 'Şimdi hiç üşenmeyeceğim avukatıma yazacağım ve sana bir şey söyleyeyim mi, istediğiniz kadar ağlayın, yalvarın, zırlayın, kendinizi yırtın, istediğinizi yapın... Bulunmaz mı zannediyorsun?

Çektiğin karta kadar bulunacak. Şimdi ben bunu Twitch'e şu anda şikayet etsem mesela, ne olacak? Siz kimsiniz be? Ben sizin o çalıştığınız, görüştüğünüz karaktersizlere benzemem haberiniz olsun hepinizin. Kiminle uğraşıyorsunuz ya?' sözleri ile tepkisini dile getirdi.

Sıra Diğer Yayıncılarda

Sıra Diğer Yayıncılarda

Pqueen'in ile birlikte aynı gün Twitch Bit olaylarına tepki gösteren başka yayıncılar da tehdit edildi. Valorant, Zula yayın ve videoları ile tanınan Growe takma adıyla tanınan Muhammet Ercan'ın da kişisel bilgileri dün canlı yayınına gelen bir kişi tarafından herkese açık bir şekilde paylaşıldı.

Tehdit edilen başka bir isim ise Burak Güngör oldu. Burak Güngör'ün Twitter'dan yaptığı açıklamada 'Özelden @feritkw ile benim TC kimlik numaralarımızı, adres bilgilerimizi, doğum tarihlerimiz atıyorlar şu an. Bu verilere bu adamlar nerden erişti?' sözleriyle tepkisini gösterdi.

Bit Bağışları Kapatılsın

Bit Bağışları Kapatılsın

Twitch Bit olayları hakkında açtığı canlı yayın sırasında 30 binden daha fazla Bit atılan Güngör'e küfür edilmesinin haricinde, iddiasına göre özel mesaj yoluyla hem kendisinin hem de Ferit 'wtcN' Karakaya'nın TC kimlik numarasını ve ev adresini gönderdiklerini dile getirdi.

Ferit Karakaya, Twitter'dan Twitch Desteğe, 'Türkiye'de bit bağış bölümünü kapatır mısınız, insanları ve yayıncıları tehdit ediyorlar. Bit mesajlarıyla insanların ev adresleri ve telefon numaraları gibi bilgilerini sızdırıyorlar' yazdı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
4
2
1
1
1
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın