Görüş Bildir
Haberler
Kar Nedeniyle 8 İlde Eğitime Ara Verildi! Türkiye'de Hangi İllerde Okullar Tatil?

Kar Nedeniyle 8 İlde Eğitime Ara Verildi! Türkiye'de Hangi İllerde Okullar Tatil?

Milyonlarca öğrenci ve velileri son günlerde tüm yurt genelinde etkisini artıran kar yağışı sebebiyle okulların tatil olup olmadığını araştırmaya devam ediyor. Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı illerde ve ilçelerde eğitime ara verildi. Yoğun kar yağışı öğrencilerin ve öğretmenlerin okula gitmesini engelledi. 8 ilde eğitime ara verildiği duyurulurken hangi iller olduğu araştırılıyor. Peki hangi illerde kar nedeniyle eğitime ara verildi? İşte eğitime ara verilen iller...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ülke genelinde hava mevsim normallerine dönmeye başladı. Soğuyan havalarla birlikte kar etkili olmaya başlıyor. Olumsuz hava koşullarının etkilerini azaltmak isteyen valiliklerden açıklama gelmeye devam ediyor. En son 8 ilde eğitime ara verildiği duyuruldu.

Konya'da Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi

Konya'da Kar Yağışı Nedeniyle Eğitime Ara Verildi

Konya'da 14 ilçede ve merkez ilçelerin bazı okullarında yarın yüz yüze eğitim durduruldu.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulları kararınca Altınekin, Derebucak, Doğanhisar, Taşkent, Hüyük, Sarayönü, Seydişehir, Çumra, Ahırlı, Güneysınır, Hadim, Derbent, Beyşehir ve Bozkır ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle tüm ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde bugün uzaktan eğitim yapılacak.

Ayrıca merkez Meram ilçesindeki İnlice İlköğretim Okulu, İnlice Ortaokulu, Gökyurt İlköğretim Okulu, Gökyurt Ortaokulu, Hatunsaray İmam Hatip Ortaokulu, Hatunsaray İlköğretim Okulu, Karadigin Yeniaylar İlköğretim Okulu, Karadigin Yeniaylar Ortaokulu, Kızılören İlköğretim Okulu, Kızılören İlköğretim Ortaoukulu, Sefaköy İlköğretim Okulu, Sefaköy İmam Hatip Ortaokulu, Güneydere İlköğretim Okulu, Güneydere Ortaokulu, Yeşiltekke İlköğretim Okulu, Yeşiltekke Ortaokulu, Karadigin Deresi İlköğretim Okulu, Kayalı İlköğretim Okulu, Evliyatekke İlköğretim Okulu, Yeşildere İlköğretim Okulu, Mustafa Bağrıaçık İlköğretim Okulu, Mustafa Bağrıaçık Ortaokulu, Kayhüyük İlköğretim Okulu, Boruktolu İlköğretim Okulu, Boruktolu Ortaokulu, Çomaklı İlköğretim Okulu, Çomaklı Talip Kahraman Ortaokulu, Çarıklar İlköğretim Okulu ile Çarıklar Ortaokulu ve bu okullara öğrencisi taşınan yerleşim yerlerinde de uzaktan eğitim yapılacak.

Öte yandan merkez Selçuklu ilçesinin Tepekent ve Başarakavak mahalleleri ile buraya öğrenci taşınan yerleşim yerlerindeki okullarda da yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi.

Yunak ilçesinde ise kar yağışı sonrası oluşabilecek buzlanma nedeniyle 14 Ocak Cuma günü tüm okullarda eğitimin saat 10.00'da başlayıp 16.00'da biteceği duyuruldu.

Kars ve Van'da Okullar Yüz Yüze Eğitime Ara Verdi

Kars ve Van'da Okullar Yüz Yüze Eğitime Ara Verdi

Kars Valiliği'nden yapılan açıklamada ise il ve ilçelerde devam eden yoğun kar yağışı ile olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretimin tatil edildiği belirtildi.

Van Valiliği de kent genelinde yüz yüze eğitime ara verildiğini açıkladı.

Kar Yağışı Nedeniyle Yüz Yüze Eğitime Ara Veren Diğer İller

Kar Yağışı Nedeniyle Yüz Yüze Eğitime Ara Veren Diğer İller

Ordu'nun Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Mersin'de ise Gülnar ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim yapılan ilkokul ve ortaokullarda bugün eğitime ara verildi.

Dersim'in Ovacık ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların bugün tatil edildiği bildirildi.

Karaman Valiliği'nden yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde ve Ayrancı, Kazımkarabekir, Sarıveliler, Başyayla ilçelerinde 14 Ocak Cuma günü eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, belirtilen tarihte taşıma kapsamındaki öğrencilere çevrim içi ortamda eğitimlerin gerçekleştirileceği kaydedildi. 

Nevşehir'de de merkezi ile Acıgöl ve Hacıbektaş ilçelerinde taşımalı eğitime bugün için ara verildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın