Kanseri Yendi, İnsanları Yenemedi! Yüzündeki Yaralardan Ötürü Restorandan Kovulan Yaşlı Adamın Yaşadıkları

-

Geçtiğimiz günlerde yaşanan üzücü bir olay, birçok insana insanlığını yeniden sorgulattı. Kanser hastası yaşlı bir adamın restoranda gördüğü çirkin muameleyi sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/7507833/ca...

65 yaşındaki Kirby Evans, cilt kanserinden ötürü sol gözünü ve burnunun tamamını kaybetti.

Forks Pit Stop adlı restoranda yaşadıkları ise canını oldukça sıktı. Yaşlı adam şu an cildinin hassasiyetinden ötürü göz bandı kullanamıyor.

Ameliyat olmak için yardım toplayan 11 torun sahibi Kirby, geçen hafta Salı günü yaşadıklarını bakın nasıl anlattı.

"O sabah restorana gittim. Donut ve kola aldım. Masaya doğru yürüdüm. Oturmadan hemen önce biri tişörtümü tuttu ve bana, benimle konuşması gerektiğini söyledi. Beni ofisine doğru götürdü. Bana, kanser olduğum için üzgün olduğunu ama işletmesi gereken bir iş yeri olduğunu söyledi. Eğer o restoranda oturacaksam ve bir şeyler yiyeceksem, bütün yüzümü kapatmam gerektiğini söyledi. Şu an burnum ve tek gözüm yok. Kanser ikisini de aldı benden. Kimseye bu şekilde davranılmamalı. Bunun beni ne kadar üzdüğünü ve canımı ne kadar acıttığını söyleyemem. Restoranın sahibi müşterilerini korkuttuğum için orayı terk etmem gerektiğini söyledi."

Yaşanan bu üzücü olay, Kirby'nin ameliyatı için toplanan bağışlara destek oldu. 50.000 pound toplanan bağış, 56.000 pounda yükseldi.

"Herkes şu an bana destek oluyor. Çok teşekkür ederim. Kimsenin canı bu şekilde acıtılmamalı. Gördüğüm destek bana kendimi iyi hissettirdi. Dünyada hala sevgi olduğunu hissettirdi. Nefret çok yanlış. Çok uzun zamandır bu kelimeyi hayatımda barındırmıyorum."

Kirby, toplanan bu bağışla ne yapacağını bilmediğini ama ilerleyen zamanlarda ameliyat konusunda yapılması gerekenleri doktoruyla konuşmak istediğini belirtti.

"Birçok insan bu ameliyatı olmamı istiyor. Bu da beni mutlu ediyor. Görünüşümden mutluyum. Yaralarım, hayatım için verdiğim savaşı gösteriyor. Bu savaşı da ben kazandım. Yalnızca insanlar ayrımcılık yapıyor. Kanser ayrımcılık yapmıyor. Destekleyen herkese teşekkür ederim."

Kirby'nin konuşmasından sonra restoranın müdürü de açıklamalarda bulundu.

"Bir yemek işi yürütüyorum. İnsanlar burada yemek yiyorlar. Yaptığımda yanlış bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ödemem gereken faturalar var ve gerçekten çok çalışıyorum." 

Her ne kadar restoran sahibi yaptığında bir yanlış görmese de yaşlı adama karşı tutumundan ötürü eleştirilere maruz kaldı. Umarız ameliyat harika geçer ve Kirby en kısa zamanda sağlığına kavuşur!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevgii

güzel duyar kasılmış yine. geçirdiğim trafik kazası sonucunda yüzüm yanmıştı ve bir kaç ay kadar yüzümdeki yanıkların iyileşmesi için tedavi oldum. bu süreçte eve tıkılmak yerine hayatıma kaldığım yerden devam etmek istedim ama ne zaman kahve içmeye çıksam insanlar yüzüme tip tip biraz tiksinerek biraz acıyarak baktı. yemeğe gidince de öyle... vesselam biz etrafımızda böyle insanlar görünce düşündüklerimizin biraz aksi davranışlar sergileyebiliyoruz. ben iyileştim çok şükür ama dışarıda böyle sorunlar yaşayan çok insan var!

ayse-senay-kacmaz

restoran sahibinin yerinde olsam, onu ordan alır kendi özel odamda ağırlar yemeğine eşlik ederdim. en azından bunlar yaşanmazdı, ama gördüğünüz gibi yaşanması gerekiyormuş böylece farkındalık oluştu, adama yardımlar yapıldı =) olaylara farklı açılardan bakmak gerekiyor.

minmerve

Diğer insanları bilmem ama ben bir yerde bir insanın görünüşünden değil diğerlerine saygısı kalmamış oçlardan rahatsız olurum

Gizli Kullanıcı

Buna gülen 4 orospu çocuğu kim acaba?

omeravc912gmail.com

5 orospu çocuğu olmuş

riza-simsek1

6 olmuş:

nazan-basari

10 olmuş

funda-dag

11 olmuş... amipler bölünerek çoğalıyorlar; durduramıyoruz.

violet-in-eternal-hell

17 olmuş...

nankurunaisaa

yani ne söylenebilir bilmiyorum ama nereden bakarsan bak karakter meselesi.

Görüş Bildir