Görüş Bildir
Haberler
Kanada'nın Olay Başbakanı: 'Biz Bu Ülkede Gazetecilere Saygı Gösteririz'

Kanada'nın Olay Başbakanı: 'Biz Bu Ülkede Gazetecilere Saygı Gösteririz'

Hande öçalan
23.10.2015 - 18:48 Son Güncelleme: 24.10.2015 - 10:00

Özgeçmişi, fiziksel özellikleri ve özgürlükçü düşünceleriyle dünya genelinde milyonlarca sempatizan kazanan Kanada'nın yeni başbakanı Justin Trudeau, sosyal medyada gündem yaratmaya devam ediyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Joel Lemay/Agence QMI

Seçimlerden birkaç gün önce Montreal kentindeki bir etkinlikte yaşanan olayda, Liberal Parti lideri Trudeau'nun, kendisine eleştirel bir soru yönelten gazeteci Omar Sachedina'yı yuhalayan taraftarları susturduğu anın görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Liberal Parti'nin seçim kampanyasına eşbaşkanlık eden Dan Gagnier'in istifasına ilişkin bir soru soran Sachedina'nın sözlerinin Trudeau taraftarlarınca bölünmesi üzerine arayan giren 43 yaşındaki siyasetçinin tepkisi çarpıcıydı.

Taraftarlarına dönerek sesini yükselten Trudeau, 'Hey! Biz bu ülkede gazetecilere saygı gösteririz. Zor sorular sorarlar ve onlardan beklenen de budur. Tamam mı?' diye bağırdı.

Trudeau, enerji şirketi TransCanada'ya gönderdiği e-postalarda, bir Liberal hükümete nasıl lobi yapacağına dair tavsiyelerde bulunduğu ortaya çıkan Gagnier'i önce savunmuş, ardından da istifasını istemişti.

Hürriyet

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
74
17
6
6
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Doğa Uygar

öle bi hale geldik ki olması gereken olduğu zaman haber oluyo memlekette...

Fatih Diren

sen tr ye gel ülke sorunlarını gör bir de medyayı gör sonra bir daha konuş bakalım :) aynı şeyi burda da der misin kıç kadar ülke hiç bir sorun yok tabi konu... Devamını Gör

Ufuk Öztürk

Kıç kadar mı Kanada'nın nerede olduğunu biliyorsundur umarım ?

Can Babacan

buda yeni cipras.6-7 aya patlar gider...