Kan Donduran Bir İhtimal... Küçük Köpeciğin Patileri Kara Büyü Yapmak İçin mi Kesildi?

6.6bPAYLAŞIM

Maruz kaldığı işkence ile Türkiye'nin gündemine oturan köpeciği kaybettik. Fakat ortaya çıkan detaylar canımızı daha da sıkmaya devam ediyor.

İnanılır gibi değil...

Küçücük vücuduyla tarifsiz acılara mahkum edilen o ufacık masum köpecik, dün gece hayatını kaybetti...

En azından artık bu dünyanın kötülüğünden, acılardan uzakta diye düşünerek teselli bulmaya çalışıyoruz.

Şu bir gerçek ki; o miniğin bakışları aklımızdan kolay kolay silinmeyecek.

Miniğin o bakışları zihnimize kazındı. Geriye de bolca üzüntü ve öfke bıraktı...

Sosyal Medyadan Yükselen Bu Çağrı Artık Duyulsun: #HayvanaSiddetSuctur - onedio.com
Sosyal Medyadan Yükselen Bu Çağrı Artık Duyulsun: #HayvanaSiddetSuctur - onedio.com

Hayvanlara yapılan zulüm haberlerine alışkındık lakin bu ihmalden öte; saf kötülük, sadistlik içeriyordu. İnanamadık, inanmak istemedik.

Küçücük patileriyle ormanda hoplaya zıplaya gezen bu masum varlığa kim, neden böyle bir kötülük yapar diye düşündük...

İnsanlık, kendi türüne ten renginden, siyasi fikirlerinden, çıkar çatışmalarından, alacak-verecek davasından her türlü kötülüğü yapıyor; hatta uygarlığın başından beri işkenceye özel aletler icat olunuyor... İnsan'ın acımasızlığına alışkınız. Zira insan, nefret etmek için daima bir sebep buluyor. Fakat kendi halinde yaşayıp giden bu çocukla kimin ne alıp veremediği olabilirdi ki?

Bir insanın, kasıtlı olarak yavru bir köpeği alıp, patilerini ve kuyruğunu kesip atacağına inanmak istemedik. Dolayısıyla teoriler üretildi.

Orman bölgesinde bulunan ve oldukça güçlü bir mekanizmayla çalışan çim biçme makinelerine kapılmış olabileceği yüksek bir ihtimal olarak görüldü.

Yani hayvancık bir kenarda kendi halinde uyurken, çim biçme makinesi hızla geçmiş ve hayvancığın patilerini götürmüş olabilirdi.

Zira daha önce de benzer haberleri görmüş ve yine benzer teorileri kurup, canilerle yaşadığımıza değil, "küçük bir kaza" ihtimaline inanmak istemiştik.

Patileri kesilen kediler, boğulan köpekler ve daha nicesi...

Fakat çim biçme makinesi ihtimali; köpeğin kökten kesilmiş kuyruğunu göz önünde bulundurunca pek de gerçekçi değildi.

Dümdüz ilerleyen bir makine, çocuğun patilerini götürse bile, kuyruğu o derece kökten-hem de gövdeye zarar vermeden nasıl koparsın?

Maalesef ki veteriner hekimin de dediği gibi, bu daha çok balta ya da keser gibi kesici bir alet ile yapılmış bir canilikti.

Derken bugün farklı bir iddia ortaya atıldı. "Kim, neden böyle bir caniliği yapsın?" sorusunun gerçekten çok iğrenç bir cevabı çıktı.

İnsanların istediklerini elde etme ve batıla inanma konusunda neler yapabileceklerini göz önünde de bulundurunca - pür psikopatlıktan daha mantıklı bir sebepti bu.

"Köpek Büyüsü" denen iğrenç teknik, son derece yaygın... Bazı sosyal medya "hocaları" tarafından da açıkça tarif ediliyor.

Peki nedir bu büyü meselesi? İnsanlar ciddi ciddi bu tarz manyaklıkları yapıyorlar mı?

Cevap maalesef ki evet. 

Türkiye'de geceleri mezarlıklar cinler ya da hortlaklarla değil fakat "büyü" gibi emeller için ölü toprağı çalmaya gelen insanlarla dolu örneğin. Memleketimizdeki sınırlı sayıdaki kiliselerin papazları ise "Bana papaz büyüsü yapın / bozun" diye kapılarını aşındıran cahillerden bıkmış durumda.

Eşek dili, domuz yağı, horoz ayağı... Bunlar bazı batıla düşmüş insanlar için birer "büyü klişesi" değil. Gerçekten bunlara bel bağlayanlar var.

Kara hayvanların ise bu tarz okült öğretilerde yeri ayrı. Siyah hayvanların iki alem arasında seyahat edebildiklerine inanılıyor. 

Ayrıca siyah köpeğin uğursuz olduğuna, kertenkelelerin öldürülmelerinin sevap getirdiğine inandıran bir sistem de mevcut. 

Cehaletin bu örgütlü haline çok da şaşırmamak lazım yani...

Adeta büyünün neden haram olduğuna dair bir açıklama gibi; bu köpek de, insanlığın açgözlülüğü, istediğini elde etme hırsı yüzünden öldü.

Çünkü bir insan, büyü yoluyla ya da değil, istediğini elde etmek için bu miniğin canını hiçe saydı.

Büyünün temel prensibini hatırlatarak bitirelim: Ne verirsen, üç katını alırsın!

Bu hayvana bu korkunç acıları çektiren ve hayatını alan kişi ve kişilerin de; üç misliyle cezalandırılmalarını umuyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
degerlii

yani bu tarz şeylere ülkemiz gebe halk inanıyor , yok keçi boku,tavuk bağırsağı,kaplumbağa kanı bilmem ne, bazı üfürükçü oropsu çocuğu hoca diye geçinen insanlara inanmamak lazım insan olun yeter aq, Müslüman olmadan önce insan olun, insan olun, insan olun.

oguzhan-tufan

giden birini geri döndürmek için! hasta pislik manyak

oguz-han3

Komik ve Kalpli emoji seçenlerdeki amacı sorguluyorum!

asli.unsal2

REZALET YA :(

duststar

Al işte cehalet ülkemizin heryerinden çıkıyor . Asasım geliyor bazen kedimi böyle haberler görünce. Resmen cehaletin kucağında yaşıyoruz...

Görüş Bildir