Kalbimiz Sizinle Isınıyor! Rus Genç Sokaktan Kurtardığı Yaşlı Adama Yeni Bir Hayat Sundu

28PAYLAŞIM

Her gün kalplerimizi parça parça eden, bizi üzen ve hatta kahreden hikayeler duyuyoruz. Bazı insanların geçmişe özlem duymasını anlıyoruz artık. Fakat yine de dünya üzerinde kalpleri birbirinden güzel insanlar var. Bunlardan bir tanesi de Violetta. Violetta'nın herkese örnek olacak davranışını sizler için derledik.

Kaynak: https://abcnews.go.com/Lifestyle/young-w...

Evet, karşınızda Violetta!

Rusyalı Violetta Nikolskaya 18 yaşında ve liseden henüz mezun olu. Beden eğitimi öğretmeni olmak istiyor.

Burada gördüğünüz de Anatoly!

Anatoly, annesi ve eşiyle rahat bir evde yaşayan işçi sınıfından sıradan bir adamdı. Önce annesini, sonra da eşini kaybetti. 2004 yılında eşinin vefatıyla beraber yaşadığı bu trajik olaylara dayanamadı. Anatoly yeğeni ile beraber yaşamaya başladı. Ama kısa bir süre sonra herhangi bir yardım veya destek olmadan amcasını sokağa attı. Yeğeni, Anatoly'e bir kadınla tanıştığını ve bir aile kurmak istediklerini dolayısıyla evlerinde ona yer olmadığını söyledi. 

3 yıl boyunca Anatoly bakımsız ve fazlasıyla eski bir barakada yaşadı. Çünkü kirasını karşılayabileceği tek yer burasıydı. Ama yaşadığı yerin yıkılmasıyla beraber yeniden sokaklara dönmek zorunda kaldı.

Peki bu ikili nasıl tanıştı?

2018 yılı Temmuz ayında Anatoly'e inme indi. Yoldan geçenler adamı çalılıkların arasında yatarken buldular ve hemen ambulansı aradılar. 7 gün süren tedavinin ardından doktorlar hastaneden çıkmasına izin verdiler. Anatoly gidecek bir yeri olmadığını belirtti. Ama duyduğu cevap gayet netti: 'Bizim sorunumuz değil.'

Bir sonraki gün Violetta arkadaşlarıyla beraber yürürken Anatoly ile karşılaştı. Adamcağız tek başına Violetta'nın yaşadığı yerin yakınında oturuyordu. Violetta, Anatoly'nin yanına gitti ve konuşmaya başladılar. Adam bütün yaşadıklarını anlattı.

'Yaşamam için bir neden var mı?'

Anatoly, Violetta ile tanıştığında yaşaması için herhangi bir nedeni olup olmadığını düşünüyordu. Çaresizdi ve geleceğe dair herhangi bir umudu yoktu. İster kader olarak düşünün, ister tesadüf olarak düşünün. O gün ikisinin de hayatı değişti. 

Violetta, adamın hayat hikayesinden çok etkilendi ve Instagram'da bir gönderi paylaşarak herkesten destek istedi. Binlerce internet kullanıcısının desteği ile Violetta, Anatoly için bir ev kiraladı ve kıyafet, yiyecek, ilaç ve telefon gibi ihtiyacı olan her şeyi kendisine sağladı.

Bu bir son değil, başlangıç!

Anatoly şu an sıcak ve temiz bir evde yaşıyor. Violetta ise hemen hemen her gün kendisini ziyaret ediyor. Bunun bir hayat boyu kendini adayacağı bir şey olduğunun farkında ama 'Tolya Amca' dediği bu tonton amcayla ilgilenmekten keyif alıyor. Anatoly'nin sağlığının iyi olduğundan emin olmak için genel bir muayene yaptırmayı planlıyorlar. 

Anatoly ise şu an geleceğe umutla bakıyor resmen. Violetta'ya ve kendisi için yaptıklarına gerçekten minnettar. Tamamen iyileştikten sonra Violetta ile ufak bir seyahate veya balık tutmaya çıkmayı planlıyorlar. 

Violetta'nın yaptığını her yetişkin yapmaz. Tertemiz kalbi ve sonsuz iyilik duygusu, bu dünyada hala bu kadar güzel insanlar olduğunu görmemize yardımcı oldu. 

Kendisini gönülden takdir ediyoruz! Sizin de paylaşmak istediğiniz bu tarz hikayeleriniz varsa yorumlara bekleriz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

İnsanlara göre 18 yaşında olan birisi,hiçbir şey bilmeyen ergenin tekidir ama bu kızın yaptığını çoğu “olgun”insan yapmaz 👏🏻.Bu arada aynı yaştayız ama abla diyesim geldi kendisine,bu nasıl 18 🤣

karelahana

eger sosyal devlet olmazsa kirani odeyemezsen sokaga atilirsin. coluk cocuk. sogukta donarsın. parasini odeyemezsen tedavi olamazsin. bir bankta geberir gidersin. acliktan pislik icinde ölürsün. kimse seni görmez. hicbir temel ihtiyacini karsilayamazsin. oysa ki bu haktir. insan olarak dogdugun icin. biz insan gibi mi yaşıyoruz? paramiz olmasa insandan sayilacak miyiz?

gzm-ynklr

Bravo

gece-gunes

İyilik miliyyet tanımaz.

themoss38

böyle güzel insanlar kalmış mıyıdı?

Görüş Bildir